Facebook Google+ Twitter

Zmiana sposobu myślenia zwalcza depresję

Coraz więcej ludzi na świecie cierpi z powodu depresji. Może lepiej przestawić myślenie na inne tory, niż sięgać po tabletkę.

Przy leczeniu depresji może pomóc zmiana utrwalonego sposobu myślenia. Inny sposób postrzegania życia i problemów z nim związanych może pomóc cierpiącej osobie, wykazują amerykańskie badania. Już w czasie pierwszego spotkania terapeutycznego wskazane jest, skierowanie myśli pacjenta na inną sferę tak, aby na świat patrzyli bardziej realistycznie.
Wykazane jest to w sprawozdaniu zamieszczonym w specjalistycznym czasopiśmie "Behaviour Research and Therapy". Aby osiągnąć zmianę toku myślenia terapeuci stosują określony sposób postępowania, który pozwoli pacjentom na nauczenie się innego sposobu postrzegania świata. Największe korzyści z tego rodzaju terapii odnoszą ci, którzy aktywnie uczestniczą w spotkaniach.

źródło: yahoo.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Zdecydowanie tak, jak w tytule artykułu 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co Państwo myślą o hipnozie jako sposobie leczenia (nie tylko depresji)?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Całkowicie się z Tobą zgadzam Robercie. Badacze chyba okrężną drogą dochodzili do tej wydawać by się mogło prostej analogii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście Małgosiu, masz rację. Jednak zgodzisz się, że idea jest podobna tylko skala i metoda inna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie, nie jest to archiwalny materiał, dokładnie z 14-go maja br. Piszesz "Wszelkie smutki, rozdrażnienia nawet małych dzieci tak się usuwa. Staramy się skierować ich myśl w inną, bezpiczniejszą i weselszą stronę. " Chwilowego zaniżonego nastroju nie należy mylić z depresją, która jest poważnym zaburzeniem psychicznym i wymaga leczenia psychiatrycznego. Nie chodzi tu więc o zmianę zachowania, ale o wniknięcię do głębokich pokładów naszej świadomości ( przypuszczam, że następnie również do podświadomości). Tu nie wystarczy zwykła rozmowa, konieczne jest działanie specjalisty, który dysponuje odpowiednimi 'narzędziami". W Polsce niezwykle rzadko stosuje się tego typu leczenie, ponieważ nie ma specjalistów w tej dziedzinie. Psychiatra przepisuje po prostu środki przeciwdepresyjne.
Dosyć ogólnie wiemy jak trudno wpłynąć na psychikę anorektyczki, która siebie w lustrze postrzega jako osobę otyłą, natomiast na zdjęciach dokładnie wyróżnia osoby rzewiście grube i szczupłe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydaje się to normalne i jasne jak 2 x 2 . Czyżby dopiero teraz to odkryto? Wszelkie smutki, rozdrażnienia nawet małych dzieci tak się usuwa. Staramy się skierować ich myśl w inną, bezpiczniejszą i weselszą stronę.
Może to artykuł archiwalny, w tym yahoo ? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.