Facebook Google+ Twitter

Zmiana szefa Lewicy w Łodzi

Krzysztof Makowski, po siedmiu latach rządów, został odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Wojewódzkiej SLD w województwie łódzkim.

Krzysztof Makowski / Fot. Strona internetowa SLD w Łodzi13 lutego 2010 roku, na Konwencji Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Krzysztof Makowski nie otrzymał wotum zaufania. Delegaci zarzucili Makowskiemu, że nie był entuzjastą referendum w sprawie odwołania prezydenta Jerzego Kropiwnickiego.

Na konwencji przeprowadzono jednocześnie wybory nowego przewodniczącego. Został nim Dariusz Joński, inicjator referendum, a także od kilku dni zastępca komisarza Łodzi Tomasza Sadzyńskiego. Kandydaturę Sadzyńskiego poparło 136 delegatów, 10 było przeciwnych.Dariusz Joński / Fot. Strona internetowa SLD w Łodzi
Wybrany został także nowy sekretarz partii (był nim Joński, ale kandydując na przewodniczącego zrezygnował z tej funkcji). Nowym sekretarzem został Ryszard Kaczkowski. Za kandydaturą Kaczkowskiego głosowało 132 delegatów, przeciwnych było 14.

Działacze SLD w województwie łódzkim / Fot. Strona internetowa SLD w Łodzi17 stycznia rozstrzygnęły się nie tylko losy prezydenta Kropiwnickiego, ale też przewodniczącego Rady Wojewódzkiej SLD Krzysztofa Makowskiego. Karierę w Sojuszu zaczną teraz robić zwolennicy referendum i osoby, które najwięcej się napracowały podczas kampanii referendalnej.

17 stycznia rozstrzygną się losy prezydenta Kropiwnickiego

źródła:
lodz.gazeta.pl
wnp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.