Facebook Google+ Twitter

Zmiana wizerunku? Jak to pięknie brzmi

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-02-10 21:58

Jarosław Kaczyński zmienił się, przynajmniej medialnie. Nie tylko zaprzestał ataków, ale i nawoływał do zjednoczenia i mówienia jednym, silnym głosem, czy szczerze?

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Jaroslaw_Kaczynski.jpeg&filetimestamp=20060710191048W programie "Tomasz Lis na żywo", poruszano między innymi sprawę śmierci Polaka w Pakistanie oraz przeszłości PiSu.

Należy się zjednoczyć, mówić jednym głosem, walczyć o wspólne dobro Polaków, patrzeć w przyszłość, robić wszystko, by Polska była silna, tak brzmiały nawoływania prezesa PiS, pragnącego od Polaków wybaczenia i wymazania z pamięci ostatnich kilku lat.

Ale czy da się z dnia na dzień wybaczyć wszystkie błędy, ośmieszanie i obrazę narodu? Zdecydowanie nie. Są tacy, którzy wierzą w poprawę, jednak człowiek z dnia na dzień nie zmienia się, przynajmniej nie na tyle, żeby z kogoś wybuchowego, agresywnego i wiecznie atakującego stać się politykiem miłości.
Panie prezesie, miejmy nadzieję, że Pan sam uwierzył w swoją przemianę, dzięki temu, być może uda się coś pożytecznego zrobić, zanim dojdzie do kolejnych walk.

"Spieprzaj dziadu", "ZOMO", "Głupi naród to kupi" - te i wiele innych słów będą się jeszcze długo ciągnęły za PiSem. Prośba o wybaczenie i zapomnienie nie ma w obecnej sytuacji sensu, nie należy bowiem mówić, lecz działać. Pokażcie Panowie, że potraficie ze sobą współpracować, to może kiedyś, za kilka lat zaczniecie odzyskiwać ufność. Polacy nie są już narodem, któremu wystarczą słowa, dla nas najważniejsze są czyny, przestańcie więc prowadzić politykę medialną, przesiąkniętą pseudo miłością, zacznijcie działać i współpracować z rządem.

Pan Kaczyński najwyraźniej do takiej współpracy zmierza. Jeśli współpraca z rządem się rozpocznie, jak długo potrwa? Kto pierwszy nie wytrzyma i zarzuci drugiemu kłamstwa, czy prowadzenie polityki pod publikę? Kiedy usłyszymy następne ataki? Trzeba mieć nadzieję, że uda się przynajmniej przez jakiś czas prowadzić mądrą politykę, wolną od chamstwa i zaciętej walki o elektorat, czego z całego serca życzę wszystkim Polakom, jak również wyprowadzenia z kryzysu i umocnienia złotówki.

Krzysztof Maciaszek
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie http://krzysiekmaciaszek.blog.onet.pl/.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.