Facebook Google+ Twitter

Zmiany cen surowców przemysłowych w Chinach

9 sierpnia Urząd Statystyczny Chin podał najnowsze dane o cenach surowców przemysłowych. Szczególnie dużą zmienność cen wykazują miedź, aluminium, cynk i etylen. Są to sygnały zachowania się gospodarki Chin.

Ceny aluminium w Chinach (2011-08-05) / Fot. Andrzej Mazurkiewicz9 sierpnia Urząd Statystyczny Chin podał najnowsze dane o cenach surowców przemysłowych. Szczególnie dużą zmienność cen wykazują miedź, aluminium, cynk i etylen.

Ceny aluminium (w euro/t), po okresie spadku od początku marca (ok. 1500 euro/t) do początku maja (1430 euro/t) nieprzerwanie rośnie do 1630 euro/t. Aluminium jest szeroko wykorzystywane w przemyśle. Powinno to świadczyć o
zwiększonym zapotrzebowaniu przez przemysł i ogólnej tendencji wzrostowej produkcji przemysłowej.

Ceny miedzi po okresie spadku w tym samym okresie (od 6850 euro/t do 6126 euro/t) rosły do 20 lipca (do 6723 euro/t). Później spadły do 6633 euro/t (o 1,3 procenta).

Ceny cynku zachowywały się podobnie jak ceny miedzi. Po identycznym okresie spadku (od prawie 1500 euro/t do 1431 euro/t) rosły do 20 lipca do wartości 1705 euro/t, a następnie spadły do 1660 euro/t (o 2,6 procenta).

Trudno teraz określić, czy ostatni spadek, to początek nowego trendu, czyCeny miedzi w Chinach (2011-08-05) / Fot. Andrzej Mazurkiewicz przejściowe zachwianie. Będzie o tym wiadomo za około dziesięć dni.

Zarówno cynk, jak i miedź, są szeroko stosowane w przemyśle elektromaszynowym. Duża część cynku jest zużywana na pokrycia antykorozyjne. Wskazuje to także raczej na wzrost zapotrzebowania na cynk i miedz przez przemysłu elektromaszynowy oraz budownictwo. Może to świadczyć o tym, że władzom Chin nie udało się schłodzić rynku nieruchomości.

Cena etylenu po wzroście do końca czerwca do wartości 1000 euro/t spadła do 881 euro/t. Etylen jest przede wszystkim używany do produkcji polietylenu i innych plastików, które są używane do wyrobów z plastiku i opakowań. Wydaje się, że świadczy to o spadku zapotrzebowania na opakowania, co może świadczyć o spadku konsumpcji wśród ludności.

Podsumowując: produkcja maszyn i urządzeń powinna rosnąć w cenach stałych, być może dzięki budownictwu i przemysłu środków produkcji; konsumpcja ludności w cenach stałych może wahać się w pobliżu obecnych wartości lub nawet zmaleć. Będzie to także zależało od podaży pieniędzy na rynek oraz od wzrostu płac.

Oczywiście, są to tylko przewidywania.

Dane GUSu Chin. Powyższa strona zawiera dalsze wskazania wykorzystanych stron www.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.