Facebook Google+ Twitter

Zmiany na ISS. Trzech astronautów wróciło na Ziemię

O godzinie 1 czasu polskiego kapsuła Sojuz odcumowała od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i poleciała w kierunku Ziemi. Po pół roku na ISS dwóch Rosjan i Amerykanin wrócili do domu.

 / Fot. NASA/Public DomainAleksandr Skworcow, Oleg Artemjew i Steve Swanson wylądowali o godzinie 4.23 naszego czasu 150 kilometrów od miasta Dżezkazgan w Kazachstanie. Kapsuła Sojuz TMA-12M kilka godzin wcześniej odcumowała od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - podaje Polska Agencja Prasowa.

"Dużo zdziałaliśmy, świetnie się bawiliśmy i była to praca zespołowa. Sasza i Oleg byli na orbitalnych spacerach. Przylatywały i odlatywały statki Progress, ATV i Cygnus. A teraz dowództwo przejmie Maksim Surajew" - podsumował przed odlotem Steve Swanson cytowany przez Polskie Radio.

Nowi astronauci dotarli na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Przeprowadzą 100 badań

Oprócz wspomnianego dowówdcy na ISS znajduje się Niemiec, Alexander Gerst i Amerykanin Reid Wiseman. Dotarli oni na stację pod koniec maja. Kolejne trzy osoby przybędą na ISS pod koniec września.

W lipcu rakieta Ariane-5 wyniosła na orbitę statek transportowy typu ATV. Dostarczył on po raz ostatni zapasy dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Po zamknięciu przez NASA programu wahadłowców zapasy na ISS dostarczają rosyjskie statki Progress, japońskie H-II i prywatne jednostki Cygnus i Dragon. Europejski ATV uczyni to po raz ostatni.Statek Sojuz z trzema kosmonautami ISS wylądował w Kazachstanie / x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.