Facebook Google+ Twitter

Zmiany na Poczcie Polskiej. O paczce zostaniesz powiadomiony SMS-em

Zarząd Poczty Polskiej wie dobrze, że nie ma na co czekać. Należy działać szybko, skutecznie, nowocześnie i konkurencyjnie. Trzeba zmieniać się i dostrajać do wymagań rynku. To konieczne, gdyż Poczta Polska stanowi skansen "staroci".

Poczta Polska ma coraz większe problemy z przetrwaniem na rynku usług w przesyłkach i dostawach listów i paczek, nie mówiąc o innych tradycyjnych usługach (telefonicznych, telegraficznych, pieniężnych), które już są w zaniku. Poczta Polska cienko przędzie finansowo, mając długi i niezbyt chlubną opinię klientów, powstałą zwłaszcza w ostatnich latach. Tymczasem konkurencja nie śpi. Coraz śmielej i skuteczniej atakuje szybkością i jakością obsługi. Jeszcze tylko nie może konkurować cenowo. Ale i to się wkrótce zmieni.

Konkurencja z każdym rokiem stopniowo odcina kawałek tortu usług będących w rękach spółki pocztowej. Dane statystyczne wykazują spadającą liczbę klientów i malejącą ilości wysyłanych listów przez Pocztę Polską. A to niesie konkretny spadek przychodów i zysków. W związku z tym spółka pocztowa, ratując się przed dalszym spadkiem wpływów z usług, szuka pieniędzy m.in. na rynku przesyłek paczek i zwiększania usług bankowych. W planach ma także bolesne cięcia kosztów. Ale i ambitne nadzieje na przyszłość. Jej szefostwo zapowiada, że jeśli tylko firma odzyska rentowność, wejdzie na warszawską giełdę.

Zarząd Poczty Polskiej wie dobrze, że nie ma na co czekać. Należy działać szybko, skutecznie, nowocześnie i konkurencyjnie. Trzeba zmieniać się i dostrajać do wymagań rynku. To konieczne, gdyż Poczta Polska stanowi skansen "staroci". Prezes narodowego operatora poczty zapowiada: "Musimy z tym skończyć". Po 8 miesiącach szczegółowych przygotowań rozpoczyna realizację nowej strategii. Ma główny cel: "Zastąpić spadające przychody z listów, większymi wpływami z usług bankowych i dostarczania paczek dla handlujących w internecie". Mają w tym pomóc nowe, dostrojone do nowoczesnych oczekiwań klientów, usługi. Listonosze będą dostarczać paczkę pod nasze drzwi, a o przesyłce poinformują SMS-em. Na poczcie będzie można obsłużyć konto przez internet oraz nadawać i odbierać przesyłki przez 24 godziny na dobę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

2324
  • 2324
  • 05.01.2012 09:14

Nie rozumiem dlaczego tak ważny artykuł znajduje się w tym dziale. Zupełnie jakby go ktoś schować chciał...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.