Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19 miejsce

Zmiany skórne wskazują na obecność raka

Ludzie coraz częściej umierają na nowotwory. Głównie dlatego, że rozpoznajemy je zbyt późno. Istnieją jednak objawy zapowiadające raka. To charakterystyczne zmiany na naszej skórze. Warto dokładniej przeglądać się w lustrze.

Mogą wystąpić zapalenia skórno-mięśniowe, odczuwalne, gdy z trudem pokonujemy schody. Zauważymy przy tym zmiany na skórze w postaci fioletowego rumienia przy oczodołach, takie "okulary". Taki rumień może pojawić się w okolicy szyi - "szal". Także nad drobnymi stawami, np. nad palcami rąk. Najczęściej towarzyszy on nowotworom płuc, żołądka i jajnika. A więc - fioletowe plamy!

Zwróćmy też uwagę na obrzękowe plamy czerwone, które pojawiają sie na tułowiu, kończynach i twarzy. Zmiany te wyglądają jak słoje drzewa i rozszerzają się o 1 cm na dobę. Towarzyszy im wysoka gorączka. Mogą zapowiadać nowotwory płuc, jelit, gruczołu piersiowego i przełyku. Czerwone plamy!

Gdy następuje na naszej skórze nagły wysiew dużej liczby łojotokowych brodawek lub powiększenie już istniejących z objawami silnego swędzenia na tułowiu, twarzy i grzbietach rąk, może to poprzedzać nowotwory układu pokarmowego: trzustki, żołądka i wątroby. Brodawki!

Gdy zauważamy ciemne zrogowacenia umiejscowione w fałdach skórnych pod pachami, w okolicy pachwin, w dołach łokciowych i podkolanowych, które są szorstkie w dotyku i towarzyszy im świąd, mogą one sygnalizować obecność nowotworów przewodu pokarmowego. Szczególnie u osób otyłych i chorych na cukrzycę. Zrogowacenia!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.