Facebook Google+ Twitter

Zmiany w BOR po "jajecznym ataku" na Bronisława Komorowskiego

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że rozpoczęły się "procedury naprawcze" w resorcie. Są one następstwem incydentu w Łucku na Ukrainie, gdzie 21-latek rozbił jajko na marynarce prezydenta.

 / Fot. PAP/Marcin Bielecki14 lipca, podczas wizyty Bronisława Komorowskiego na Ukrainie, 21-letni Iwan S. rozbił na ramieniu prezydenta jajko, kiedy ten zatrzymał się przed tamtejszą katedrą, by przywitać się z ludźmi.

Jak wynika z raportu BOR, incydent w Łucku na Ukrainie obnażył błędy w szkoleniu i niektórych procedurach resortu. Pod nadzorem Ministerstwa w Biurze Ochrony Rządu rozpoczął się już specjalny program naprawczy, który ma na celu eliminację analogicznych incydentów w przyszłości. Jak informuje rzecznik MSW, procedury prawne ochrony najważniejszych osób w państwie są tajne, dlatego nie można poinformować o szczegółach zmian, które będą wprowadzone w BOR.

Do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych trafił raport BOR na temat tego wydarzenia. Placówka zapewniła, że dokładnie przyjrzy się incydentowi. Według nieoficjalnych informacji funkcjonariusze BOR wskazywali na odpowiedzialność strony ukraińskiej. To ona bowiem odpowiadała za całość zabezpieczenia wizyty, natomiast Polacy ograniczali się do działania w najbliższym otoczeniu prezydenta Komorowskiego.

Wizyta prezydenta na Ukrainie była związana z przypadającą w tym roku 70. rocznicą rzezi wołyńskiej, w wyniku której w latach 1943-1945 nacjonalistyczne bojówki UPA, wspierane przez miejscową ludność ukraińską, zamordowały ok. 100 tys. Polaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Borowików" było mniej bo w tłumie co trzeci to był konfident...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo i jajka trudniej było dostać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.