Facebook Google+ Twitter

Zmiany w kursowaniu warszawskiej komunikacji miejskiej w rocznicę Powstania

Warszawski ZTM postanowił ułatwić komunikację na trasach szczególnie istotnych z uwagi na obchody rocznicy Powstania Warszawskiego.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej będą miały miejsce tylko w piątek 1 sierpnia, czyli dokładnie w 64. rocznicę wybuchu powstania. Tego dnia w Warszawie odbędzie się najwięcej uroczystości o charakterze państwowym. Niewątpliwe jednymi z najważniejszych punktów na mapie stolicy będą tego dnia Cmentarz Wolski i Cmentarz Wojskowy przy ulicy Powązkowskiej. Ponieważ jest pewne, że dużo osób będzie chciało dotrzeć na uroczystości odbywające się w tych okolicach, ZTM postanowił wprowadzić pewne modyfikacje w rozkładzie, tym samym zwiększając komfort podróży.

Przede wszystkim uruchomiono trzy dodatkowe linie autobusowe: 912, 922 i 970. Linia 912 zaczyna się na Cmentarzu Powązkowskim, a kończy na Cmentarzu Wolskim. Istotne, że autobusy tej linii jeżdżą tylko w tym kierunku. 922 również rusza z Powązek, ostatecznie dojeżdża jednak na Plac Wilsona. Trasa 970 ma początek na Dworcu Wschodnim (czyli ulicy Kijowskiej), koniec zaś na Powązkach. Ten autobus ma najdłuższą trasę. Jak dokładnie wyglądają trasy kursowania dodatkowych autobusów możemy sprawdzić na stronie ZTM. Jednocześnie przewoźnik przypomina - "Dojazd do Cmentarza Wojskowego umożliwiają również linie autobusowe 122, 170, 180 i 406". Uwaga, w specjalnych liniach obowiązują normalne taryfy biletowe.

Osoby, które planują 1 sierpnia korzystać z usług ZTM, może zaciekawić także inna informacja. "Uruchomimy okolicznościową linię tramwajową obsługiwaną przez zabytkowy tabor - "W", kursującą ramowo w godz. 13.30 - 21, po trasie: PL. STARYNKIEWICZA - Al. Jerozolimskie - Towarowa - Okopowa - al. Jana Pawła II - ks. Popiełuszki - Słowackiego - METRO MARYMONT. Opłata za przejazd według obowiązującej taryfy ZTM.
W tramwajach linii T będą honorowane wszystkie rodzaje biletów ZTM" - informuje przewoźnik. W zabytkowym tramwaju znajduje się inny kasownik niż w pojazdach współczesnych, jeśli występują jakiekolwiek problemy ze skasowaniem biletu, warto zwrócić się o pomoc do pracownika ZTM, który na pewno będzie obecny w pojeździe. Kontroler dokona także specjalnej adnotacji na bilecie okresowym.

Warto zapamiętać także, że dodatkowe linie autobusowe, nie będą funkcjonowały przez cały dzień. ZTM podaje następujące godziny kursowania poszczególnych linii: 912: godz. 17.30 - 19; 922: godz. 14 - 20:30; 970: godz. 14 - 20:30. Takie godziny funkcjonowania linii specjalnych wynikają z faktu, że dopiero po południu rozpoczną się uroczystości na cmentarzach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.