Facebook Google+ Twitter

Zmiany w MSW: Deskur za Rapackiego, nowy komendant główny policji

4 stycznia na konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki przedstawił zmiany w resorcie. Odwołanego wiceministra Rapackiego zastąpi Michał Deskur. Drugim nowym wiceministrem będzie Roman Dmowski. Cichocki wystąpi też do premiera o zmianę na stanowisku komendanta głównego policji. Ma nim zostać Marek Działoszyński, dotychczasowy komendant wojewódzki policji w Łodzi.

Jacek Cichocki / Fot. Kimodin/wikimedia/GNU Free Documentation LicenseMinister Jacek Cichocki przedstawił na wstępie nową filozofię działania
ministerstwa oraz nowy podział kompetencji w resorcie.

Zdymisjowanego wiceministra Rapackiego zastąpi Michał Deskur, który odpowiadać będzie za policję i zapewnienie bezpieczeństwa podczas Euro 2012. Michał Deskur to zupełnie nieznana postać. Jest specjalistą od księgowości i zarządzania. Wcześniej był partnerem i prezesem zarządu CTN Polska sp. z o.o., która zajmowała się obsługą finansową spółek z udziałem kapitału francuskiego i belgijskiego. Od 1 grudnia br. pracował w gabinecie politycznym MSW jako doradca.

Generał Rapacki nie rozwiał spekulacji na temat swojej dymisji, stwierdzając jedynie, że minister ma prawo dobierać sobie współpracowników i że "do tanga trzeba dwojga".

Drugim nowym wiceministrem został Roman Dmowski, który ma odpowiadać w resorcie za rejestry państwowe tj. PESEL, Cepik, paszporty, dowody osobiste i prawa jazdy. Jest specjalista od informatyki. Wczesniej pracował w Centrum Usług Wspólnych Kancelarii Premiera.

Minister Cichocki poinformował również, iż nastąpi zmiana na stanowisku komendanta głównego policji. Gen. Matejuka ma zastąpić dotychczasowy komendant wojewódzki policji w Łodzi Marek Działoszyński. Zmiany szefów innych służb mundurowych minister Cichocki na razie nie przewiduje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 04.01.2012 14:13

Popieram takie ruchy , pora na młodych . Pan Rapacki jest na stołkach od 80 roku- starczy. Jeden z dziennikarzy śledczych [ po rozmowach z współpracownikami Rapackiego] powiedział ,że Rapacki bardzo chciał zostać ministrem , prosił o to Tuska . Czy w takiej sytuacji współpraca Cichockiego i Rapackiego była by możliwa ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.