Facebook Google+ Twitter

Zmiany w oświacie i co dalej?

Rodzice nie będą jednak mieli obowiązku posyłać swoich 6-letnich dzieci do podstawówek.

 / Fot. Justyna Bartkowiak Premier oznajmił, że sześciolatki do szkoły pójdą obowiązkowo dopiero 1. września 2013, a nie 2012 roku, jak to jest zapisane w obowiązującej ustawie o systemie oświaty. Nad jej zmianą będzie pracował kolejny Sejm, ale wszystko wskazuje na to, że niezależnie od zwycięzcy wyborów, ten termin będzie zmieniony. To postulat wszystkich liczących się sił politycznych. Politycy muszą jednak rozstrzygnąć znacznie więcej kwestii, niż proste przełożenie terminu.

Zgodnie z obowiązującym prawem, wszystkie pięciolatki rozpoczęły od tego roku nauczanie w zerówkach, by być przygotowane do nauki w szkołach. Teraz okazuje się, że rodzice wcale nie będą mieli obowiązku ich tam posyłać.

"Przy założeniu, że przekładamy reformę o rok, nie ma sensu i czasu na opracowywanie dodatkowego programu dla pięciolatków, które nie pójdą za rok do szkoły" - ocenia Wojciech Starzyński, prezes Fundacji Rodzice Szkole i były szef Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Wojciech Starzyński uważa również, że kolejny parlament, powinien wycofać się z reformy na czas, do kiedy na przyjęcie sześciolatków będą gotowe samorządy, szkoły, a także merytorycznie przygotowani będą nauczyciele.

Przepisy prawne

Źródło


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie mam dzieci w wieku szkolnym, i trudno mi ocenić czy to dobre rozwiązanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.