Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3513 miejsce

Zmiany w Polskim Radiu. Słuchacze "Jedynki" protestują

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Kolejne zmiany w Radiowej Jedynce bardzo nie podobają się słuchaczom. Nowy szef, Kamil Dąbrowa, od jesieni wprowadza radykalne zmiany.

 / Fot. Materiały prasowe Polskiego RadiaNowy dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia swoimi decyzjami wywołuje niepokój u słuchaczy. Obawiają się oni, że zlikwidowana została charytatywną akcja "Choinki Jedynki", ponieważ pod koniec 2011 roku nie odbyła się tak jak zwykle. z niewyjaśnionych przyczyn odwołał też z funkcji dyrektora muzycznego stacji Romualda Jakubowskiego

Słuchaczom nie podoba się też zatrudnienie na stanowisku szefa muzycznego Zbigniewa Zeglera, który przez ostatnie lata pracował jako music programmer w MTV Networks. Wcześniej był także szefem muzycznym Antyradia i dyrektorem programowym m.in. Rock Radia Śląsk, więc był związany z komercyjnymi stacjami.

Kolejnym niemiłym zaskoczeniem dla słuchaczy, było podziękowanie Romanowi Czejarkowi za prowadzenie "Czterech Pór Roku".

Na Facebookowym profilu Jedynki oraz radiowym forum zaczęto snuć domysły, że redaktor został zwolniony. Jednak dziennikarz uspokoił słuchaczy wpisem na FB: "Ja się nigdzie nie wybieram. Ale od poniedziałku, od nowego roku, nie będę prowadził już "Czterech Pór Roku". Dyrektor zdecydował, że zamiast pary ma być teraz jedna osoba prowadząca, a ja mam przejść do Sygnałów Dnia. Czyli dziś prowadziłem ostatnie Cztery Pory, choć mam wielką nadzieję, że jeszcze kiedyś się w tym pasmie usłyszymy, bo nie ukrywam, że bardzo to lubię, zwłaszcza że mam tu możliwość rozmowy że słuchaczami i zaproszonymi ekspertami. Dyrektor obiecał, że na Lato z Radiem będę mógł do tego pasma wrócić. Super!... Romek"

Z doniesień prasowych wynika, że do ekipy "Czterech Pór Roku" dołączy Wiesław Molak, który pracował do tej pory w "Sygnałach Dnia". W popularnej przedpołudniowej audycji zrezygnowano też z dwóch prowadzących program. Teraz jest tylko jeden.

Stali słuchacze, dla których radiowa Jedynka jest "oknem na świat" obawiają się, że znikną popularne wyjazdowe audycje. Z prostej przyczyny - nie będzie kto miał ich zrobić. Boją się o przyszłość "Lata z Radiem" i tras koncertowych, które to były znakiem rozpoznawczym Polskiego Radia.

Słuchacze bronią swojej wizji radia, która funkcjonowała do tej pory i dlatego ostro protestują, pisząc petycje, wpisy na różnych portalach oraz listy do prezesa Polskiego Radia z prośbami o cofnięcie zmian. Niestety, jak na razie nikt z kierownictwa nie wypowiedział się w tej sprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Wojciech Brożek
 • Wojciech Brożek
 • 24.09.2012 10:51

Trzeba mieć naprawdę wiele antytalentu, aby spieprzyć coś tak, jak to zrobiono z porannymi SYGNAŁAMI DNIA, a także innymi pozycjami w "Jedynce". Podobno nie macie pieniędzy, ale jak widać na pseudo udoskonalenia środków Wam nie brakuje. Wraz z żoną codziennie słuchaliśmy SYGNAŁÓW (ja niemalże od początku ich istnienia). Czemu zmieniacie coś do czego radiosłuchacze się przyzwyczaili i polubili? "Jedynki" słuchałem do tej pory od samego rana, aż do godziny 9.00. Radiobudzik nastawiony był na tę stację na godzinę 5.58. Nowa forma, kolejność informacji, a także nowa oprawa muzyczna drażni i jest dla mnie nie do przyjęcia. W związku ze zmianami z przykrością zamieniam "Jedynkę" na inną stację. Żegnajcie aż do chwili, gdy przywrócicie dotychczasową formę.
Wojciech

Komentarz został ukrytyrozwiń
:-)
 • :-)
 • 26.02.2012 11:24

Nie ma to jak Państwo Obywatelstwo ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Olka L
 • Olka L
 • 23.01.2012 22:27

Oby wszytsko wróciło do normy jak najprędzej

Komentarz został ukrytyrozwiń
Torun
 • Torun
 • 20.01.2012 22:02

Hm a może to na miastka likwidacji radia by głośno o tym nie mówić likwiduje się poszczególne programy audycji przez co spada zainteresowanie radiem do stopnia kiedy radio nie ma zysków czyli słuchaczy w ten sposób radio upada więc skoro tak to może lada dzień usłyczymy w radiu Dzień Dobry Państwu tu Polskie Radio 1 to jest ostatnia nasza audycja serdecznie dziękujemy za to że byliście z nami poważaniem PR1 piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Dobrze że trąbki z wieży mariackiej jeszcze nie odwołują eh zamiast więcej tematów poruszać to je się zamyka zamiast wspomagać niepełnosprawnych i innych ludzi lepiej nic nie mówić gdy naród nic nie wie lepiej nim się kieruje mówi się trudno.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karolina K.
 • Karolina K.
 • 12.01.2012 08:59

Dlaczego Dyrektor nie wyjaśnia swoich decyzji? Przerzuca ludzi z audycji do audycji jak worki z piaskiem. A czy słuchał choć raz 4 Pór, zanim je zdemolował? Czy słucha teraz? :( Gdyby posłuchał czym prędzej przywróciłby Czejarka do tej audycji!

Komentarz został ukrytyrozwiń
nika
 • nika
 • 11.01.2012 19:49

i w tym miejscu słuchacze rockowych audycji przypominają o petycji: http://www.petycjeonline.com/przywrocenie_r_jakubowskiego_na_stanowisko_kierownika_redakcji

jesteśmy zbulwersowani...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rafał Płaczkowski
 • Rafał Płaczkowski
 • 10.01.2012 10:32

kasa,polityka...już sam nie wiem,wiem tylko,że jest źle i wiem,że Pan Dyrektor ignoruje tych,dla których radio istnieje

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stała Słuchaczka
 • Stała Słuchaczka
 • 09.01.2012 14:41

Najgorsze jest to, że Dyrektor nawet nie próbuje się skomunikować ze słuchaczami. Mógłby iść do jakiejkolwiek gazety i udzielić wywiadu, mógłby zapowiedzieć wizytę na antenie i hurtem odpowiedzieć na stawiana mu zarzuty, wyjaśnić swoje decyzje. Ale nie! Po co? Przecież on jest Ważnym Dyrektorem i byle słuchacze płacący abonament nie będą mu stawiać warunków, on wie lepiej!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Walcząca Ziuta
 • Walcząca Ziuta
 • 07.01.2012 22:19

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jadwiga Szewczyk
 • Jadwiga Szewczyk
 • 06.01.2012 20:44

Dyrektor Dabrowa zapewne postanowił być "lepszym" od dyrektora Targalskiego i co tamten nie zdążył popsuć, stara sie zrobic Dąbrowa.Panie Dyrektorze przypominam Panu, że Polskie Radio jest radiem publicznym, utrzymującym sie w głównej mierze z abonamentu płaconego przez Słuchaczy, proszę więc odpowiedzieć Słuchaczom czemu mają służyć te zmiany: zwolnienie Pana Jakubowskiego, przesunięcie red Czejarka do Sygnałów Dnia, jedoosobowe prowadzenie 4PR? <oby to był koniec tych negatywnych zmian>.
Profil Jedynki na Fb to jeden z kontaktów ze Sułchaczami, jakoś nie wierzę,że Pan tutaj nie zagląda, nie ma Pan odwagi spojrzeć Nam w oczy. Lekceważy Pan Słuchaczy, ale jeżeli Słuchacze odejdą, to Pan też przestanie pracować(!) stołek dyrektorski jest niepewny, w Polskim Radiu zmienia się średnio raz w roku! Proszę o tym pamiętać i naprawić to co Pan już zdążył popsuć!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.