Facebook Google+ Twitter

Zmiany w programie festiwalu WROCEK. Nie będzie MUMIO

Nastąpiły zmiany w programie czwartego Kabaretowego Międzynarodowego Festiwalu WROCEK, który odbędzie się w dniach 19-21 stycznia. Z prowadzenia "Przeglądu Piosenki Debilnej" zrezygnował Krzysztof Skiba. Nie wystąpi też grupa MUMIO.

Po tym, jak otrzymałem sygnał o zmianach w programie Festiwalu, przeprowadziłem rozmowę telefoniczną z dyrektorem generalnym festiwalu WROCEK, Sławomirem Smorągiem.

Jakie zmiany zaszły w programie festiwalu?
– Zmiany następują co chwila. Po żałobie narodowej (w pierwotnym zamierzeniu festiwal miał się odbyć w listopadzie 2006 r., jednak po tragedii w Halembie został przesunięty na styczeń 2007 r. - AD) skróciliśmy program festiwalu i zmienił się nieco układ, natomiast w chwili obecnej doszło kilka dodatkowych zmian. I tak: Festiwal Piosenki Debilnej, zamiast Krzysztofa Skiby, poprowadzą panowie z formacji Chatelet, czyli tzw. Adasie - znani i popularni prezenterzy programu "Maraton uśmiechu" w telewizji TVN. Natomiast na Gali nie wystąpi, niestety, grupa MUMIO. Zamiast niej wystąpią dwie gwiazdy: formacja Chatelet i kabaret "Łowcy.b".

Czy istnieje możliwość zwrotu biletów tym widzom, którzy zakupili już bilety na Galę Finałową z myślą o grupie MUMIO?
– Oczywiście. WROCEK jest takim festiwalem, który nie stwarza problemów jeśli chodzi o zwroty biletów, szanujemy decyzje widzów. Jeżeli ktoś nie będzie zadowolony z nowego programu, który proponujemy, ma prawo te bilety oddać.

Czy możemy się dowiedzieć czegoś więcej na temat powodów rezygnacji zarówno grupy MUMIO, jak i Krzysztofa Skiby?
– Tak. Jeżeli chodzi o pana Krzysztofa Skibę, to mieliśmy do czynienia z czymś, co można określić jako "szum informacyjny". Domówione terminy okazały się rozbieżne o jeden dzień i w międzyczasie została podpisana inna umowa przez pana Krzysztofa. Po prostu ratowaliśmy się zastępstwem, ale też znanej gwiazdy - mam tu na myśli panów Adasiów. Natomiast jeżeli chodzi o grupę MUMIO, jest to zupełnie nie planowane...

Słyszałem, że był wypadek...?
– Tak, właśnie, zdarzył się wypadek jednego z artystów i to w podwójnym sensie. Oprócz tego, że pan Jacek (Borusiński – AD) złamał sobie już w zeszłym tygodniu rękę - a mimo to chciał wystąpić - to dziecko Państwa Borusińskich przebywa obecnie w szpitalu.

Nietrudno zrozumieć, że nie są to okliczności sprzyjające zabawie.
– Dokładnie. Mamy tu na względzie przede wszystkim prawo moralne. WROCEK stara się zachowywać w porządku i tak jak wcześniej mieliśmy żałobę narodową, tak i w tym przypadku nie możemy mieć najmniejszych pretensji.

Rozumiem to, że chcecie być w porządku i myślę, że mogę powiedzieć w imieniu wszystkich czytelników Wiadomości24.pl, że doceniamy tę decyzję i życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia panu Jackowi i jego synkowi.
– My również życzymy im tego samego, tak żeby rodzice mogli po prostu już spokojnie cieszyć się pełnią życia.

Proszę jeszcze powiedzieć, czy w dalszym ciągu są dostępne bilety na wszystkie imprezy?
– Z tego, co mi wiadomo, na pierwszy dzień, kiedy odbędą się Potyczki Kabaretowe, już praktycznie nie ma biletów. Nie za wiele biletów pozostało też na drugi i trzeci dzień.

Dziękuję za rozmowę.

Więcej o WROCKU możecie się dowiedzieć na stronie: www.wrocek.art.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.