Facebook Google+ Twitter

Zmiany w programie "Rodzina na swoim"

Od kwietnia 2011 roku zmieni się rządowy program "Rodzina na swoim". Z dofinansowania nie będą już mogli korzystać m.in. kupujący mieszkania używane.

 / Fot. El-042/licencja GNU Wolnej Dokumentacji 1.2Od kwietnia 2011 roku zmieni się rządowy program "Rodzina na swoim". Z dofinansowania nie będą już mogli korzystać m.in. kupujący mieszkania używane. Ograniczony będzie także limit cen mkw. lokalu pozwalający ubiegać się o dopłaty. "Dziś w Warszawie jest to ok. 9 tys. zł za mkw., a prawdopodobnie będzie 7,5 tys. zł. Zmiany dotkną głównie rynku wtórnego, ograniczając liczbę transakcji" – mówi "Rzeczpospolitej" Małgorzata Szwarc-Sroka, przedstawicielka J.W. Construction Holding SA.

Obecnie ok. 70 procent warszawskich mieszkań spełnia wymogi programu "Rodzina na swoim". Od kwietnia będzie ich ok. 40 proc. "Biorąc pod uwagę odpływ klientów z rynku wtórnego, przyczyni się to do wzrostu popytu na mieszkania popularne. W rezultacie ich ceny będą w większości oscylować wokół maksymalnie dopuszczonej przez program granicy" – wyjaśnia Szwarc-Sroka.

W dalszym ciągu największą popularnością cieszą się niewielkie mieszkania: dwu- i trzypokojowe. Pośrednicy prognozują, że spadną ceny mieszkań w budynkach z wielkiej płyty na Bemowie,
dalekich Bielanach, Bródnie, Gocławie, czy Ursynowie. Podrożeją nieruchomości w ekskluzywnych lokalizacjach, np. w sąsiedztwie pl. Trzech Krzyży, czy Rynku Nowego Miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.