Facebook Google+ Twitter

Zmiany w PZPN. Wielki powrót Listkiewicza?

Do wyborów nowych władz w PZPN pozostało jeszcze ponad dwa i pół miesiąca, ale wszystko wskazuje na to, że zapowiadane zmiany już się zaczęły. Świadczyć o tym może chociażby fakt powrotu do łask byłego szefa związku Michała Listkiewicza.

Jak już oficjalnie wiadomo, został on prezesem Piłkarskiej Ligi Polskiej, spółki zarządzającej rozgrywkami w pierwszej lidze. Listkiewicz zastąpił na tym stanowisku związanego z Podbieskidziem Władysława Szypułę. Jak sam podkreslił w rozmowie z portalem 2x45.com.pl, będzie działał społecznie.

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ma szereg ambitnych planów dotyczących I ligi, m.in. chciałby pozyskać sponsora tytularnego, zwiększyć wpływy z transmisji dla klubów, a także zmienić nieco terminarz spotkań. Myśli o rozgrywkach, ale również w poniedziałki.

Listkiewicz chciałby także, by niektórzy gracze z niższych lig mogli zmieniać kluby w razie potrzeby. -Czasami trafi się jakiś rodzynek w czwartej lidze czy A-klasie. Dlaczego ma czekać cały sezon? W interesie jego i obu klubów jest, żeby mógł od razu grać w I lidze, jeśli się do tego nadaje -argumentuje.

Niektórzy zapewne zaczynają zadawać sobie pytania, niewykluczone, że w pełni uzasadnione, czy mianowanie byłego szefa związku na stanowisko prezesa I ligi jest początkiem zmian w środkowisku piłkarskim? Być może. Czy Michał Listkiewicz zdecyduje się wziąć udział w wyborach 26 października? Nie wiadomo, bo póki co, skupia się na działalności w I lidze polskiej, nie ujawniając dalszych planów zawodowych.

Zapytany o swoje znajomości i zdolności negocjacyjne mówi: "Będąc prezesem PZPN chyba całkiem nieźle mi to wychodziło. Chciałbym też otworzyć trochę I ligę na arenę międzynarodową". W wielu krajach drugie poziomy rozgrywkowe mają powodzenie medialne i finansowe (...).

Liczymy zatem, że doświadczenie Michała Listkiewicza wpłynie dodatnio na I ligę, która według obecnego prezesa, jest zaniedbana i traktowana niesprawiedliwie. Czas więc na zmiany, ale czy tylko w I lidze?

Źródło: 2x45.com.pl

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Roman Szocik
  • Roman Szocik
  • 30.07.2012 16:04

Gdyby żył to pewnie i Marian Dziurowicz miałby szanse znów zostać prezesem. Listkiewicz już był i jedyną korzyścią w stosunku do tego co wyczynia Lato było to, że nic się nie działo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sami są u nas geniusze. Dziwne, że jakoś po ich zarządzaniu tego potencjału umysłowego nie widać... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
marta gl
  • marta gl
  • 30.07.2012 15:23

dlaczego w Polsce są tylko dwie osoby, które mogą być prezesami PZPN?? Lato albo Listkiewicz. Nikt inny nie jest na tyle "kompetentny"?? A potem zdziwienie, że w kółko to samo.......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.