Facebook Google+ Twitter

Zmiany w regulaminie Instagramu. Twoje zdjęcia wykorzysta Facebook?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-12-18 13:10

Po tym jak osiem miesięcy temu Facebook kupił Instagram za milion dolarów, teraz zaczyna wprowadzać nowe zmiany w regulaminie oraz polityce prywatności. Trzeba jednak powiedzieć, że oryginalne przepisy są mocno kontrowersyjne, ponieważ mogą one spowodować wykorzystanie zdjęć użytkowników bez ich wiedzy w kampaniach reklamowych.

 / Fot. screenshot z instagram.comWedług serwisu New York Times Bits modyfikacje mają wejść w życie 16 stycznia 2013 roku. Od tego momentu wszystkie zdjęcia lub informacje z nimi związane mogą zostać użyte w kampanii reklamowej firm. Warty podkreślenia jest również fakt, że nie ma możliwości braku zgody na nowy regulamin. Zatem jedyną alternatywą staje się tylko usunięcie konta z Instagramu.

Ciekawostką jest także to, iż Instagram będzie mógł korzystać z wszelkich informacji przesłanych nawet przez osoby nieletnie, bowiem z programu mają możliwość korzystania wszyscy powyżej 13. roku życia. Co więcej w regulaminie znajduje się punkt mówiący o tym, że opiekun osoby niepełnoletniej zgadza się na korzystanie z programu i wszelkie związane z nim konsekwencje.

Sam Facebook wraz Instagramem nie musi również nikogo powiadamiać o jakimkolwiek przekazywaniu informacji o zdjęciach lub użytkownikach będących zarejestrowanych w serwisie. Chodzi tutaj głównie o nazwy użytkownika, dane dotyczące tego jakie zdjęcia lubimy, geolokalizację zdjęcia oraz inne metadane. Mogą oni dodatkowo wymieniać się tymi danymi firmami, z którymi współpracują.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie korzystałem z "i-coś tam", więc nie mam problemu. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I dlatego pozbyłem sie Facebooka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paradoks dzieci internetu - uwielbiają teorie spiskowe w nurcie NWO, kochają chodzić na parady przeciw ACTA, po czym rejestrują się na srejsiku i dają przysłowiowej dupy amerykańskiej korporacji mającej ścisłe powiązania z CIA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.