Facebook Google+ Twitter

Zmiany w rządzie Donalda Tuska. Premier chce odwołać szefa CBA

Do dymisji podali się: wicepremier Grzegorz Schetyna, ministrowie Andrzej Czuma i Adam Szejnfeld. Schetyna stanowisko ministra spraw wewnętrznych zamieni na fotel szefa klubu PO.

Z rządu do klubu PO odchodzą też Sławomir Nowak, Paweł Graś i Rafał Grupiński. Dymisje premier uzasadniał "koniecznością bezstronnego dążenia do prawdy w wyjaśnianiu afery korupcyjnej".

Nadal nie wiadomo kto obejmie zwolnione stanowiska. Premier Tusk zapowiedział, że o tym poinformuje na początku przyszłego tygodnia.

Dziś po południu premier zaplanował jeszcze spotkanie z Włodzimierzem Cimoszewiczem, choć zaznaczył, iż nie jest ono związane z propozycją objęcia przez Cimoszewicza któregoś ze stanowisk ministerialnych.

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Donald Tusk poinformował też o wszczęciu procedury odwoławczej w stosunku do obecnego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Premier Tusk uzasadniał swoją decyzję koniecznością bezstronnych działań w sprawie tzw. afery korupcyjnej. Wg Tuska, PiS przy pomocy CBA chce atakować rząd i PO. Badana będzie też sprawa nadużywania władzy przez CBA.

Procedura odwoławcza, którą zapowiedział premier jest dość skomplikowana, więc sprawa odwołania Kamińskiego może toczyć się przez wiele tygodni. Premier musi zasięgnąć m.in. opinii prezydenta, sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Ustawa nie precyzuje ile czasu organa te mają na odpowiedź. Inna sprawa, że nie jest też jasno określonym, czy opinia prezydenta jest dla premiera wiążąca i czy musi na nią w ogóle czekać. Jak można przewidywać, prezydent Kaczyński negatywnie zaopiniuje wniosek premiera. Jak podaje TVN, wg urzędników prezydenckich zawiera on błędy formalne.

Blog Ryszarda Czarneckiego: "Car Donald, źli bojarowie, wilk i owca, czyli PO - bajka."
Blog Janusza Palikota: "Policja polityczna jaką jest CBA musi być rozwiązana, a cwaniacy z opozycji niech poczują się tak jakby im umarła matka!"
Blog Kataryny: "Tusk walczy o życie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

zapraszam na Credo Rządu III Rzeczpospolitej :) link

Komentarz został ukrytyrozwiń

od dawna wiadomo było, że rząd Słońca Peru to cyrk, magia i hipnoza. Zgadzam się z panią Magdą Wieczorek - żadnych konkretów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie słucham sejmowych "pouczanek" Tuska, doskonały manipulant, tylko ślepi i głusi tego nie widza i nie słyszą. Ani jednej konkretnej odpowiedzi na zadane konkretne pytania, kolejna farsa. Już kiedyś ktoś powiedział "Państwo to Ja" a dzisiaj "mój rząd, moja partia, moi ludzie" Ciekawą polityczną dróżką stąpa lider PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.10.2009 09:04

Właśnie i w tym problem. Wasalni nie rozumieją odwróconego prawa Murphego i tracą że mieszcza się w tzw. tryndzie (liż, poklepuj, bałamuć, przekupuj, załatwiaj ważne sprawy państwowe na stacji benzynowej itd.)

Przecież to tyż ludzie i oni moga się zmienić na lepsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.10.2009 08:53

Głupszych niż już byli nie ma, może być tylko lepiej, to odwrócone prawo Murphy'ego, teraz bardzo modne :]

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.10.2009 08:49

i trzeba dodać ze zidiocieje do reszty z tego nadmiaru władzy i nacisków

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.10.2009 07:58

Tak z pewnością, istnieje jeden fakt , tylko różnie interpretowany :
PO zgarnie w wyborach wszystko Prezydenta i większość w sejmie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.10.2009 07:56

W ankiecie w programie "Warto rozmawiać" z wczorajszego dnia 90% ankieterów nie wierzy że premier D.Tusk dotrzyma słowa w wyjaśnieniu całej prawdy dot. afery hazardowej. Pomino tego PO ma nadal duze popracie (jeśli chodzi o wybory). Jeden wskaźnik podważa drugi.

Czyżby zaistniał tylko fakt medialny zw. manipulacją

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale przyznacie, że nikt tak jak Tusk nie potrafi manipulować ludźmi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra decyzja premiera tylko czy następcy podołają zadaniu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.