Facebook Google+ Twitter

Zmiany w rządzie - trzęsienia ziemi nie będzie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-25 14:39

Minister w Kancelarii Premiera Rafał Grupiński powiedział, że w najbliższym czasie nie należy się spodziewać zmian w rządzie.

Grupiński, który odpowiada za kontakty Rady Ministrów z parlamentem, odniósł się w ten sposób do publikacji w "Dzienniku". Gazeta napisała, że z rządu może być odwołany minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, nawet jeśli premier Donald Tusk zaniecha zapowiadanej na wrzesień szerszej rekonstrukcji rządu.

Według "Dziennika", premier obawia się, że negocjacje z firmami, które mają budować autostrady, opóźnią i tak już napięty plan ich realizacji. Rafał Grupiński powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że obsada poszczególnych resortów należy do premiera. Jeśli będzie wola zmian w rządzie, pan premier poinformuje o tym opinię publiczną - podkreślił minister.

Grupiński dodał, że po wakacjach możemy się spodziewać oceny pracy poszczególnych ministrów. "Podsumowanie, ile kto zrobił z rzeczy, które rząd zaplanował rozpoczynając kadencję, będzie" - powiedział Grupiński. Dodał jednak, że nie należy spodziewać się "trzęsień ziemi".

Rafał Grupiński powiedział, że nic mu nie wiadomo, by szef rządu zamierzał dać któremuś ze swych ministrów żółtą bądź czerwoną kartkę. Zapewnił, że tam, gdzie będzie trzeba, ministrowie usłyszą słowa krytyki.
Wiosną premier i jego współpracownicy zapowiadali, że w sierpniu zostanie przeprowadzona ocena pracy poszczególnych ministrów i kierowanych przez nich resortów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.