Facebook Google+ Twitter

Zmiany w systemie emerytalnym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-04 15:37

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zapowiada korektę systemu emerytalnego, zakładającą obniżenie kosztów jego funkcjonowania i podwyższenie emerytur. Minister Jolanta Fedak zapewniła, że w przyszłym roku emerytury na pewno będą wyższe.

Minister Pracy i Polityki Społecznej wyjaśniła, że korekta w żaden sposób nie kwestionuje obowiązującej reformy emerytalnej, a jedynie stanowi korektę środków, przekazywanych do Otwartych Funduszy Emerytalnych.

Jak podkreśliła, w myśl projektu zmian, za część składki, za którą OFE kupują obligacje skarbowe, nie będą one pobierały prowizji. "Przyszła emerytura będzie na pewno większa, natomiast rynek kapitałowy będzie miał właściwy strumień pieniądza" - mówiła minister pracy. Zmiany w polskim systemie emerytalnym mogą wejść w życie od lipca 2010.

Zdaniem Jolanty Fedak, nie ma powodu, aby nie osiągnąć w tej sprawie porozumienia w Komisji Trójstronnej. Minister pracy argumentuje, że pracodawcy szybko się zorientują, że chodzi jedynie o obniżenie kosztów funkcjonowania systemu - OFE będą zarządzały mniejszymi aktywami, a wpływy zostaną przesunięte na ubezpieczenie. Dlatego też - jak podkreśliła minister pracy - mogą protestować jedynie środowiska, związane z Otwartymi Funduszami Emerytalnymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.