Facebook Google+ Twitter

Zmiany w Traktacie Lizbońskim? Jarosław Kaczyński miał rację?

Angela Merkel oraz Nikola Sarkozy spotkali się z nowym premierem Włoch Mario Montim w celu omówienia sposobów walki z kryzysem. Czołowi politycy są zgodni i chcą większej kontroli budżetowej państw strefy euro.

Podczas debaty nad expose premiera Tuska, Jarosław Kaczyński mówił, że w UE są planowane zmiany, które mogą odebrać suwerenność min. Polsce. Prezesowi PiS, chodziło o większą kontrolę nad budżetami państw członkowskich.

Właśnie odbyło się spotkanie w Strasburgu czołowych polityków Europy: kanclerz Niemiec Angeli Merkel, prezydenta Francji Nikolas Sarkozy oraz nowego premiera Włoch Mario Montiego. Celem spotkania było wypracowanie lepszych oraz skuteczniejszych sposobów walki z kryzysem.

Politycy znaleźli kompromis i uznali,że należy nałożyć większe sankcje na państwa łamiące postulaty Paktu Stabilności i Wzrostu. Oznacza to, że Niemcy i Francja będą mieli większy wpływ na kształt budżetów innych państw UE. Aby tak się stało należy, dokonać zmian w Traktacie Lizbońskim.

Źródło: Niezależna.plDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

S
  • S
  • 29.08.2012 13:57

pan prezes głosował za przyjęciem traktatu lizbońskiego, a pan prezydent dr Lech Kaczyński ten traktat podpisał. tylko upr był przeciwny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
AF
  • AF
  • 26.11.2011 22:58

@red
dokładnie. Póki mają "pełną miskę" cytując Ziemkiewicza... A potem już tylko pospolite ruszenie, w tym jesteśmy najlepsi ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 25.11.2011 15:13

Pan Prezes miał rację;ale lemingi nie chcą tego widzieć:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.