Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20848 miejsce

Zmiany w ustawie o ewidencji ludności

W sierpniu 2015 roku, Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy o ewidencji ludności. Jakie i kiedy nastąpią zmniany?

Naczelny bubel kraju - o to niechlubne miejsce w 2010 roku walczyły: podatek od dochodu, którego nie było i obowiązek meldunkowy. Walka była wyrównana. I tak oto 25 marca 2010 Złotą Kiszką okazał się obowiązek meldunkowy. Obowiązek meldunku miał być zniesiony z początkiem roku 2014. Tak jednak się niestało. Dopiero w sierpniu 2015 roku, Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy. Zniesienie obowiązku meldunkowego nastąpi z dniem 1 stycznia 2016. czytamy w informacji do ustawy.

Czytaj również - Naczelny bubel kraju

 / Fot. ParagrafyInformacja w sprawie ustawy z dnia 23 lipca 2015 r. o zmianie ustawy o ewidencji ludności.
Celem ustawy z dnia 23 lipca 2015 r. o zmianie ustawy o ewidencji ludności jest przesunięcie o dwa lata, tj. z dnia 1 stycznia 2016 r. na dzień 1 stycznia 2018 r., zniesienia obowiązku meldunkowego.

Wprowadzenie tej zmiany jest podyktowane koniecznością zapewnienia, dodatkowego czasu, niezbędnego do wprowadzenia kompleksowych zmian w przepisach opartych na obowiązku meldunkowym oraz dostosowania systemów teleinformatycznych obsługujących rejestry państwowe.

Wśród obszarów administracji publicznej, które wymagają przeprowadzenia istotnych zmian prawnych i technicznych, w związku ze zniesieniem obowiązku meldunkowego, należy wymienić: organizację wyborów, powszechny obowiązek obrony, kontrolę i egzekwowanie realizacji obowiązku nauki oraz właściwe planowanie obwodów szkolnych, statystykę publiczną, realizację zadań z zakresu zabezpieczenia społecznego, a także realizację zadań ustrojowych.

Mając na uwadze charakter i rozmiar przedsięwzięcia, przedmiotowa nowelizacja przesuwa termin zniesienia obowiązku meldunkowego o dwa lata. Obecna data zniesienia obowiązku meldunkowego, określona w art. 74 ustawy o ewidencji ludności, tj. 1 stycznia 2016 r., zostanie zastąpiona datą 1 stycznia 2018 r.

Ustawa wejdzie w życie po upływie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Warto przeczytać - Kiedy ciąży na tobie "obowiązek meldunkowy"

Ułatwi czy utrudni to nam życie? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

/Mając na uwadze charakter i rozmiar przedsięwzięcia, przedmiotowa nowelizacja przesuwa termin zniesienia obowiązku meldunkowego o dwa lata./

Przekładając na język ludzki z prawniczego bełkotu, można rzec:

W 2010 roku głosując za ustawą, nie mieliśmy na uwadze ani charakteru, ani rozmiaru przedsięwzięcia. Ani posłowie, ani senatorowie, ani prezydent. W skrócie - nie mieliśmy pojęcia nad czym głosowaliśmy i pod czym się podpisywaliśmy.
My - wybrańcy Narodu! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to dobre rozwiązanie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.