Facebook Google+ Twitter

Zmiany w zarządzie KGHM

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2007-10-05 08:26

Tuż przed wyborami rząd szykuje zmiany w KGHM. Na żądanie ministra Skarbu Państwa lubińska spółka zwołała na czwartek, 18 października, Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. W porządku obrad znalazły się zmiany w radzie nadzorczej KGHM.

Jak wyjaśnia ministerstwo skład rady ma zostać jedynie uzupełniony w związku z rezygnacją Adama Glapińskiego. Komunikaty o zwołaniu walnego zgromadzenia zbiegły się z zapowiedziami kadrowych rewolucji w co najmniej trzech dużych spółkach Skarbu Państwa. Wiceminister Dawid Jackiewicz z Wrocławia, odpowiedzialny w resorcie za nadzór nad najważniejszymi z nich, wprost wymienił tylko Chemię Polską.

O odwołaniu prezesa Krzysztofa Skóry spekulowano już kilka razy, ostatnio przed wakacjami. Gdy wbrew rekomendacji zarządu poprzednik wiceministra Jackiewicza postanowił zabrać Polskiej Miedzi zysk na dywidendę, w zagłębiu miedziowym odebrano to jako wotum nieufności dla zarządu. Ale miesiąc później Waldemar Dąbrowski przestał być wiceministrem, a Krzysztof Skóra trwa na stanowisku.

Józefa Czyczerskiego, przewodniczącego Krajowej Sekcji Górnictwa Rud Miedzi NSZZ Solidarność, nie dziwią zmiany. Nie podejrzewa też, by były wstępem do wymiany prezesów. - W przeszłości zmiany przedstawicieli Skarbu Państwa w radzie też następowały często i nagle - mówi.

Leszek Hajdacki, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego, zwraca uwagę, że w ciągu półtora roku przez radę nadzorczą KGHM przewinęło się 18 osób. - To fatalna sytuacja, świadcząca o tym, że Skarb Państwa niepoważnie traktuje zarówno spółkę, jak i swoich reprezentantów - komentuje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.