Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

774 miejsce

Zmiany wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej

Diecezja siedlecka: liczba ludności 720 470, w tym katolików 710 570. Parafii 248, kościołów i kaplic 288. Liczba duchowieństwa 680. Biskupem siedleckim jest Kazimierz Gurda, pomocniczym bp Piotr Sawczuk.

 / Fot. Archiwum diecezji siedleckiejBiskup Kazimierz Gurda zdecydował o zmianach na urzędach proboszczów, które nastąpią z dniem 1 lipca br.:


Ks. Robert MĄCZKA – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Jabłoń i mianowany proboszczem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie oraz dziekanem dekanatu parczewskiego.

Ks. mgr Mieczysław POCIEJUK – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Radomyśl i mianowany proboszczem parafii Komarówka Podlaska i dziekanem dekanatu komarowskiego.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiKs. kan. mgr Andrzej WITKOWSKI – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Ulan i mianowany proboszczem parafii Oleksin.

Ks. kan. Andrzej DUKLEWSKI – po powrocie z pracy duszpasterskiej w Rosji mianowany proboszczem parafii Szóstka.

Ks. Henryk SKOLIMOWSKI – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Wodynie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Międzyrzecu Podlaskim.

Ks. mgr Wojciech GAWAŁKO - mianowany proboszczem parafii Uhrusk

Ks. mgr lic. Andrzej GŁASEK – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Hadynów i mianowany proboszczem parafii Horodyszcze.

Ks. mgr Andrzej SZYMONIUK – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Uhrusk i mianowany proboszczem parafii Radomyśl

Ks. mgr Krzysztof PAWŁOWSKI – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Międzyrzecu Podlaskim i mianowany proboszczem parafii Ulan.

Ks. mgr Zbigniew SZYPROWSKI – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Dubeczno i mianowany proboszczem parafii Jabłoń.

Ks. mgr lic. Krzysztof BUCZYŃSKI – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Mostów i mianowany proboszczem parafii Wodynie.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiKs. mgr Jerzy PIETRZAK – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Horodyszcze i mianowany proboszczem parafii Hadynów.

Ks. mgr lic. Edward KONARSKI – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Szóstka i mianowany proboszczem parafii Stężyca.

Ks. mgr lic. Tomasz PAŚNICZEK - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Grabów Szlachecki i mianowany proboszczem parafii Dubeczno.

Ks. mgr lic. Konrad POTEREK - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Jabłeczna i mianowany proboszczem parafii Mostów.

Ks. mgr Janusz MAZUREK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Łaskarzew i mianowany proboszczem parafii Grabów Szlachecki.

Ks. mgr Marek ŚLIWA - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Opatrzności Bożej w Parczewie i mianowany proboszczem parafii Jabłeczna.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiPrzechodzą na emeryturę:

Ks. prał. mgr Tadeusz LEWCZUK – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie oraz dziekana dekanatu parczewskiego i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w Białej Podlaskiej.

Ks. kan. mgr lic. Henryk PRZĄDKA – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Komarówka Podlaska oraz dziekana dekanatu komarowskiego i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w Radzyniu Podlaskim.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiKs. kan. Henryk DROZDEK – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Oleksin i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

Ks. Michał STAŃCZUK – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Stężyca i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Siedlcach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.