Zmiażdżeni Polacy bez szans na finały w rugby

To już koniec marzeń Polaków o udziale w finałach Mistrzostw Świata w Rugby w 2011 r. w Nowej Zelandii. Po ciekawym, lecz nieskutecznym ze strony reprezentacji Polski meczu, pozostaje nam tylko fascynować się rozgrywkami finałowymi z udziałem innych drużyn. W meczu z Czechami przegraliśmy 5:19.

Wychodzący na boisko Polacy / Fot. Piotr JasińskiTo przykre. Polacy byli zdecydowanie lepsi. Zabrakło jedynie precyzji i skuteczności. Zemściły się na nas cztery niewykorzystane rzuty karne. Obrona też się nie popisała. Dużą przewagą Polska zaimponowała w pierwszej połowie. Po bezbramkowym remisie, tylko kwestią czasu wydawało się zwycięstwo biało-czerwonych.

Większymi umiejętnościami przy ul. Konwiktorskiej wykazali się Czesi w drugiej połowie.
Po wyśmienitym minięciu polskich obrońców, pochwalili się trzema przełożeniami i dwoma podwyższeniami po 2 punkty.

Bywało naprawdę blisko / Fot. Piotr Jasiński

Składy drużyn:

Polska - Bastien Siepielski, Yann Lewandowski, Marcin Wilczuk, Grzegorz Falk, Michał Krużycki, Mateusz Bartoszek, Kacper Ławski, Stanislas Krzesiński, Łuksza Żurawski, Dawid Popławski, Piotr Jurkowski, Dawid Banaszek, Krzysztof Hotowski, Tomasz Rokicki, Dawid Chartier. Z rezerwy - Kamil Bobryk, Eric Piórkowska, Maciej Brażuk, Grzegorz Janiec, Marek Płonka

Czechy - Roman Suster, Ondrej Kukiz, Jan Benda, Robert Vorgs, Tomas Holovsy, Patrik Leroch, Karel Nespar, Jiri Buryanek, Hayden Roche, Pavel, Vokronhilik, Michal Friman, Petr Oklestek, Vaclav Kursik, Roman Kadera, Jan Rohlik. Z rezerwy - Petr Cizek, Mara Vojta
Piłkarze Czech- wybiegający po przerwie / Fot. Piotr JasińskiW przejmowaniu rzutów z autu byliśmy zdecydowanie lepsi / Fot. Piotr Jasiński