Facebook Google+ Twitter

Zmieniliśmy czas na zimowy. W nocy cofnęliśmy zegarki z godziny 3 na 2

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2009-10-24 09:27

Zmiana czasu obowiązuje w około 70 krajach na świecie. Spośród państw europejskich wskazówek zegara nie przesuwają mieszkańcy Islandii. Internauci apelują do premiera Tuska, by wziął z Islandii przykład.

Zmiana czasu - z godziny trzeciej na drugą. / Fot. Marek Michalski Aż do marca musimy czekać na zmianę czasu na letni, która ma spowodować oszczędności, czyli bardziej efektywne wykorzystanie światła słonecznego. Koszty są jednak olbrzymie, począwszy od zmiany rozkładów jazdy, przestawienia urządzeń elektronicznych czy trudnościach w zaadaptowaniu się organizmu człowieka do nowych warunków. (Mokr)

Internauci apelują

Oto treść maila, jaki dotarł dziś na redakcyjną skrzynkę Wiadomości24.pl. To apel do premiera Tuska o zaniechanie zmian czasu.

"Szanowny Panie Premierze,

Od kilkudziesięciu lat obowiązują w Polsce kolejne rozporządzenia o zmianie czasu z zimowego na letni i na odwrót. Wskutek archaicznych przepisów, dwa razy do roku przeżywamy bezsensowną procedurę przestawiania zegarów. Trudno znaleźć potwierdzenie korzyści płynących z przesunięcia w jedną lub w drugą stronę wskazówek czasomierzy. Iluzoryczne oszczędności na oświetleniu, mające rzekomo wynikać z zamiany czasu, nie są warte zamieszania, uciążliwości i bałaganu spowodowanych taką operacją.

Jedyne co z niej wynika to chaos na kolei, zdezorientowani podróżni, przestawianie komputerów i ból głowy ludzi zmuszanych, by nie wiadomo po co dostosowywali swój zegar biologiczny do nowych warunków. Mamy w kraju wystarczająco dużo problemów, z którymi borykamy się na co dzień. Nie mnóżmy ich bzdurnym nakazem przestawiania życia o godzinę w przód lub w
tył. Panie Premierze, apelujemy do Pańskiego zdrowego rozsądku o zniesienie rozporządzenia o zmianie czasu. Przynajmniej czas zostawmy w spokoju.

Łączymy wyrazy szacunku"

Autorzy apelu proszą o kopiowanie go i wysyłanie do Kancelarii Premiera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

dlaczego japończycy nie znieniają czasu bo częrpia zyski z tych co go zmieniają
po co to sie robi bo trzeba napędzać koniunkturę każda zmiana kosztuje
i o to chodzi wszyscy mamy zajęcie a to że bezproduktywne to juz nikogo nie obchodzi a naj mniej rządzacych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będziemy dłużej spać jeśli ktoś może sobie pospać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.