Facebook Google+ Twitter

Zmienna Białołęka

Białołęka jest dynamiczną dzielnicą, ciągle zmieniającą swe oblicze. Kierowcy doczekali się nowego ronda ozdobionego brzozą, zaś do końca roku ma powstać Park Przygód, dający dzieciom możliwość świetnej zabawy.

Rondo przy małej brzozie / Fot. http://www.bialoleka.waw.pl/data/news/mala_brzoza-d.jpgOd 10 sierpnia mieszkańcy ulic Głebockiej i Jesiennych Liści mogą wygodniej wyjeżdżać z dzielnicy, a to dzięki rondzie małej brzozy. Do czasu jego powstania skazani byli na stanie w długich korkach. Obecnie komfort przejazdu jest znacznie większy. Wybudowano dwa pasy, łącznie z przyległościami – chodnikami, ścieżkami rowerowymi, ekranami akustycznymi i oświetleniem.

Na tym nie zakończono jednak prac modernizacyjnych. W trakcie przebudowy znajduje się sama Głębocka, poszerzana na odcinku od ronda do ulicy Magicznej. Koniec prac ma zbiec się z zakończeniem okresu wakacyjnego.

Zaś najmłodsi mogą spodziewać się nie lada atrakcji, z której będą mogli korzystać już od początku przyszłego roku. W Parku Henrykowskim budowane jest właśnie linarium, zwane potocznie małpim gajem. Linaria cieszą się olbrzymią popularnością wśród dzieci, a to postawione w parku będzie czymś unikatowym. Małpi gaj będzie składał się z dwóch mostów linowych przerzuconych nad Kanałem Henrykowskim i przybrzeżną drogą. Rodzice mogą być spokojni o swe pociechy, gdyż poniżej zamontowane zostaną specjalne nawierzchnie amortyzujące upadki.

Jest to już drugi etap modernizacji jednego z najstarszych parków na Białołęce. W poprzednim roku w parku położonym przy ulicy Klasyków wytyczono nowe alejki i ustawiono dodatkowe ławki. Zamontowano również lepsze oświetlenie, co dało okazję do nocnych przechadzek. Osoby o sportowym zacięciu mogą poświęcać się aktywnemu spędzaniu czasu na boiskach z sztuczną nawierzchnią, placach zabaw i ścieżkach zdrowia. Czteronożni przyjaciele mogą zaś hasać po specjalnie wydzielonym wybiegu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.