Facebook Google+ Twitter

Zmienne jak kameleon. Od 1 lipca rusza nowe studio Lotto

"Pełne nowoczesności, różnorodnych świateł, dźwięków, sprzętu do realizacji technologii HD, multimedialnej, barwnej scenerii oraz grupy roześmianych, nastawionych na rozrywkę prezenterów" - tak przedstawia się nowe studio Totalizatora Sportowego, które na ekranie naszych telewizorów będziemy mogli oglądać już od 1 lipca.

 / Fot. Lotto.plTotalizator Sportowy ma po raz pierwszy w historii własne, niezależne studio, z którego będą nadawane losowania. Na warszawskiej Białołęce, w przemysłowym Parku Żerań, w jednej ze zwykłych hal powstało imponujące, supernowoczesne, posiadające wiele nowatorskich rozwiązań studio, które spełnia standardy europejskie.

- To studio zmienia się jak kameleon w zależności od pory dnia, od gry. Nie mamy żadnych ograniczeń - tłumaczył przybyłym dziennikarzom na otwarciu studia prezes Totalizatora Sportowego Sławomir Dudziński.

Na wzór Anglii, Holandii czy Niemiec

Wybór miejsca został dokonany w ramach przetargu. Studio sąsiaduje z magazynami i ośrodkiem nauki jazdy. Patrząc z zewnątrz, nawet nikomu nie przejdzie przez myśl, że w jednej z blaszanych hal znajduje się studio telewizyjne, z którego sygnał może być nadawany na żywo do dowolnego nadawcy.

- Jesteśmy na łączu światłowodowym, dzięki któremu możemy nadawać sygnał do Tajlandii czy Australii - mówi Ryszard Sibliski, prezes Endemolu, firmy, która zajęła się przygotowaniem studia. Dodaje: Korzystaliśmy z doświadczeń programowych zagranicznych telewizji, wielkich loterii w Anglii, Holandii, Niemczech. Było to dla nas pewnym wyzwaniem.

Nowe Studio Lotto nie wymaga podstawienia wozu transmisyjnego, aby sygnał odpowiednio zarejestrować czy nadać. Jest pod tym względem unikalne, ponieważ w Polsce tylko studia Telewizji Publicznej na Woronicza działają w ten sposób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.