Facebook Google+ Twitter

Zmierz się z kostką Rubika. Impresa poświęcona kultowej kostce w ten weekend w Gdyni

Jaka jest liczba kombinacji tradycyjnej kostki Rubika? Wynosi ponad 43 tryliony! W weekend w Gdyni będzie można zmierzyć się ze słynną kostką

 / Fot. Anna Kaczmarz (aip)Pokazy szybkiego układania kostki, rozwiązywania łamigłówek oraz spotkanie z rekordzistami świata w układaniu kostki Rubika - to wszystko czeka gdynian w najbliższy weekend w Centrum Nauki Experyment.

- Kostka Rubika jest jedną z najbardziej znanych zabawek na świecie - mówi Maja Banaszczyk, specjalista ds.marketingu Experymentu.- Łamigłówka nie służy wyłącznie do zabawy, jest rewelacyjnym narzędziem do ćwiczenia: zręczności, szybkości, logicznego myślenia, ale przede wszystkim pomaga zrozumieć przestrzeń. W gdyńskim Experymencie podczas Weekendu z Kostką Rubika powstanie niezapomniana, naukowa przestrzeń zabawy.

Z takim konkurencjami jak: układanie kostki klasycznej na różne sposoby, kostek 2x2, 4x4, piramidy i wielu innych. W najbliższą sobotę i niedzielę na wystawie będzie można sprawdzić jak powstaje mozaika z 4000 kostek Rubika. Zadaniem zawodników będzie ułożenie portretu o powierzchni prawie 15 m kwadr. (z 4000 kostek) na oczach widzów. Jaka jest liczba kombinacji tradycyjnej kostki (tj 3x3x3) Rubika? Wynosi ponad 43 tryliony!

Istnieje jednak wiele metod układania kostki. Część z nich będzie można poznać podczas Weekendu z kostką Rubika. Czy kostkę można rozwiązać w 29 ruchach? Rekordzistom wystarczy niespełna 10 sekund! Wejście w ramach biletu na wystawę.
Weekend z KOSTKĄ RUBIKA w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni 3 i 4 października od 10:00 do 16:30.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.