Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13496 miejsce

"Zmierzać ku doskonałości" - o postanowieniach noworocznych

Nowy rok trwa już od kilku dni, pewnie wielu z was zrobiło postanowienia noworoczne, mniejsze lub większe. Tych co nie zrobili zachęcam aby ustanowili sobie nowe cele na ten rok i postarali się je zrealizować.

Ponieważ "zmierzanie ku doskonałości" to jeden z celów każdego człowieka, takiego ja ty i ja. Postanowienia każdy z nas ma różne i najczęściej mają charakter duchowy, osobisty jak np.: "będę lepszy", "będę więcej ćwiczył", "zacznę pomagać innym", "wezmę się lepiej za naukę" itp. Pomysły przychodzą dość szybko i w parę minut może nam wyjść całkiem spora lista. Tylko co z nią robić dalej? Co zrobić, aby ją zrealizować? Najlepiej byłoby ją zapisać np.: w pamiętniku, blogu czy kartce, którą powiesimy w widocznym miejscu, tak abyśmy mogli co jakiś czas do nich wracać i widzieć co już zrobiliśmy, a jakie rzeczy czekają na naszą realizację. Warto aby każdego dnia robić jakieś "małe kroczki" aby zrealizować te większe... Przykładowo: jeżeli postanowiliśmy sobie ograniczyć korzystanie z komputera (w celach rozrywkowych, takich jak gry, muzyka, wideo) to nie róbmy tego od razu (radykalnie). Tylko np.: co dzień ograniczmy z niego o np.: 5 min. Co po tygodniu da 30 min, a w skali miesiąca uzbiera się "tych minut", które można wykorzystać na inne, równie ciekawe rzeczy, jakie? Może to być czas na spróbowanie swoich sił w nowych rzeczach, jak np.: internetowym radiu (w internecie cały czas można znaleźć ogłoszenia w poszukiwaniu nowych DJ-ów) można również pisać artykuły, tworzyć grafikę, muzykę czy rozwijać swoje zainteresowania na różnych ciekawych stronach; możliwości jest dużo.

Polecam również aktywnie spędzanie czasu, w okresie wiosennym oraz letnim jest łatwo" rower, bieganie, siatkówka, pływanie, piłka nożna. Ale też i w takie zimowe, mroźne dni warto wyłączyć komputer i się poruszać. Może to być choćby zapomniany od dawna spacer z psem, kilka ćwiczeń rozciągających itp. Wielu moich kolegów chodzi na zajęcia dodatkowe np.: karate, boks, siłownia czy pływa na basenie.

Podobnie wygląda sprawa jeżeli chodzi o "pomoc innym" czy "pracę nad słabościami charakteru". Róbmy wiele małych kroczków, które zaprowadzą nas do upragnionego celu, Dowiedz się, jak i gdzie możesz się zaangażować aby odkryć w sobie nowe zdolności. Być może czujesz, że coś w Tobie siedzi, tylko póki co nie masz odwagi, aby to ukazać, swój talent, zdolności, coś co będzie Ci dawać radość, poszerzy horyzonty. Kto wie, co może z takich postanowień wyniknąć...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.