Facebook Google+ Twitter

„Żmija” Andrzeja Sapkowskiego już 19 października

Jeden z czołowych polskich pisarzy fantasy, znany szczególnie z napisania takich powieści jak „Wiedźmin” czy „Trylogia Husycka” szykuje dla czytelników kolejną porcję wrażeń

 / Fot. superNowaSapkowski po raz kolejny w swojej powieści połączy elementy świata fantasy z historią. Tym razem akcja powieści toczyć się będzie w okupowanym Afganistanie. Głównym bohaterem będzie Paweł Lewart, chorąży rosyjski. Przez akcję powieści przewijać się będzie tytułowa „żmija”.

Andrzej Sapkowski po raz kolejny zachwyci nas realnym odwzorowaniem języka, tym razem radzieckich żołnierzy. Nie zabraknie historycznych szczegółów. Pasjonatom wojskowości na pewno spodobają się szczegółowe opisy angielskiego pułku piechoty. Na koniec akcja przeskoczy do współczesności. Nowa książka ukaże się w nakładzaie 30 tysięcy w wydawnictwie Super Nowa. Liczba stron - ok. 250.

Autor zapewnia, że książka nie nawiązuje ani do żadnego z popularnych nurtów fantastyki, ani do jego poprzednich tytułów.

Andrzej Sapkowski urodził się w Łodzi 21 czerwca 1948 roku. Jest absolwentem uniwersytetu łódzkiego, z wykształcenia ekonomistą. Jest żonaty. Karierę literacką rozpoczynał jako tłumacz, a popularność zdobył dzięki opowiadaniom i sadze o „Wiedźminie”. Jest laureatem wielu nagród literackich, a także honorowym obywatelem Łodzi. Na podstawie jego powieści powstała słynna gra RPG „Wiedźmin”.

Czy i tym razem jego powieść stanie się bestselerem? O tym dowiemy się dopiero pod koniec października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.