Facebook Google+ Twitter

Zmniejsza się liczba miliarderów w Rosji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-16 12:20

W wyniku kryzysu od ubiegłego roku ponad dwukrotnie - ze 101 do 49 zmniejszyła się liczba miliarderów w Rosji. Ogólny majątek 10 najbogatszych Rosjan zmniejszył się za to trzykrotnie do 76 miliardów dolarów.

Na czoło listy najbogatszych Rosjan ułożonej przez moskiewski tygodnik "Finans" wysunął się Michaił Prochorow z majątkiem ocenianym na ponad 14 miliardów dolarów. Rok temu Prochorow był na 7 miejscu wśród najbogatszych Rosjan. Jednak przed kryzysem sprzedał korzystnie za 7 miliardów dolarów swoje akcje w kompanii Norylski Nikiel i dokonał udanego podziału majątku z innym rosyjskim oligarchą. Tygodnik "Finans" pisze, że obecnie, gdy inni biznesmeni poszukują kredytów Prochorow kupił willę na Lazurowym Wybrzeżu za 496 milionów dolarów i łoży duże pieniądze w rozwój rosyjskiego sportu.

Gazeta "Izwiestia" zwraca uwagę, że nie zważając na kryzys w dziesiątce najbogatszych Rosjan pozostali praktycznie ci sami ludzie co rok temu. A to oznacza, że obecny kryzys na razie nie jest tak straszny dla rosyjskich oligarchów jak kryzys z 1998 roku, gdy znani bankierzy czy biznesmeni w ciągu kilku miesięcy tracili fortuny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.