Facebook Google+ Twitter

Zmniejsza się przewaga Obamy nad McCainem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-28 09:53

Na tydzień przed wyborami w Stanach Zjednoczonych kandydat Demokratów wciąż jednak prowadzi w prezydenckim wyścigu różnicą większą niż błąd statystyczny. Według najnowszego sondażu Reutersa i Zogby, Obama ma pięć procent przewagi nad McCainem.

Obaj kandydaci wykorzystują ostatnie chwile kampanii na przekonanie do siebie wyborców ze stanów w których poparcie wciąż się waha. Wczoraj byli w Ohio. Tak jak cztery i osiem lat temu, stan ten może okazać się kluczowym dla wyborów. W tej chwili Barack Obama ma tutaj nieco ponad 50-procentowe poparcie, a John McCain 44-procentowe. Przewaga Demokraty od miesiąca systematycznie rośnie, ale do 4 listopada wszystko może się jeszcze zmienić. Dlatego dla obu kandydatów wiece w Ohio były jednymi z najważniejszych w końcówce kampanii.

Barack Obama powtórzył, że John McCain w niczym nie różni się od Georga Busha. Jeszcze raz poprosił Amerykanów, by pomogli mu zmienić kraj. "Został jeszcze tylko tydzień. Za tydzień zmienimy Amerykę" - mówił. A John McCain skoncentrował się na najważniejszej teraz dla Amerykanów sprawie, czyli wyjściu z kryzysu finansowego. "Nasz plan stworzy miejsca pracy, a plan Obamy podniesie podatki dla średniego biznesu i ubezpieczenia dla rodzin i zlikwiduje miejsca pracy" - stwierdził. Amerykańscy komentatorzy chwalili wystąpienie McCaina, ale dodawali, że Republikanie sprawiają wrażenie, jakby powoli godzili się już z porażką wyborczą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.