Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11323 miejsce

"Zmorsowane" ostatki w Częstochowie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-02-19 11:44

"Zmorsowani Częstochowa" spotykają się co tydzień na mroźnych kąpielach. W ostatki zaplanowali dodatkowy wieczorny meeting. Tradycyjnie chętnych nie brakowało. Każdy coś przygotował, i tak powstała ostatkowa zabawa na świeżym powietrzu.

"Zmorsowani" Częstochowa / Fot. Jakub TęczaMiejscem spotkań częstochowskich Morsów jest park "Lisiniec" w Częstochowie. Spotykają się co niedziela w samo południe, by zażywać mroźnych kąpieli. Kiedyś padł pomysł zorganizowania kąpieli nocą - na efekty długo nie trzeba było czekać.

 / Fot. Jakub TęczaWybrali sobotni wieczór, świętując tym samym ostatki. Przygotowania zaczęli w południe, przygotowując "wannę", czyli przerębel. Każdy dodatkowo zobowiązał się na dzisiejszy wieczór coś przygotować. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się od rozgrzewki - ćwiczenia, podskoki, trucht, by później wskoczyć do przygotowanej wcześniej "wanny". Dodatkowy urok dzisiejszemu "morsowaniu", zapewniły pochodnie rozpalone wokół przerębla oraz blask ogniska.

Spacerek brzegiem "wanny" / Fot. Jakub TęczaPo kąpieli wszyscy zebrali się na brzegu przy ognisku. Jeśli ognisko, to oczywiście nie mogło zabraknąć kiełbasek i wspólnych rozmów. Był czas na wymianę doświadczeń i spostrzeżeń. Wspólne pieczenie kiełbasek / Fot. Jakub Tęcza Już jutro, jak co niedzielę, morsy znów spotkają się przy przeręblu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.