Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20192 miejsce

Zmotywowany pracownik to korzyści dla firmy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-04-04 09:58

Z badań przeprowadzonych przez firmę badawczą IPSOS na zlecenie Edenred Polska wynika, że 32 proc. pracowników w Polsce odczuwa spadek motywacji do pracy*.

Z badań przeprowadzonych przez firmę badawczą IPSOS na zlecenie Edenred Polska wynika, że 32 proc. pracowników w Polsce odczuwa spadek motywacji do pracy1. Wzrastają też negatywne odczucia, co trzeciemu badanemu praca kojarzy się z obowiązkiem i rutyną.

Wyniki badań mogą niepokoić. Z drugiej strony zachęcają do zdiagnozowania obszarów działalności w firmie i sprawdzenia, które z nich wymagają ulepszenia. Praca powinna cieszyć i sprawiać przyjemność. Satysfakcja i zadowolenie pracowników przekładają się na wyniki firmy, a największy kapitał, jakim dysponuje firma, to kapitał ludzki. Rolą pracodawcy jest nie tylko podnoszenie umiejętności pracownika i egzekwowanie postawionych zadań, lecz także nagradzanie i motywowanie do dalszej pracy. Przykładowo dobrze opracowany pakiet świadczeń pozapłacowych według 70 proc. respondentów zwiększa zaangażowanie zatrudnionych i osłabia chęć zmiany firmy (dla 80 proc. badanych). Zbliżające się święta Wielkiejnocy to dobra okazja, aby docenić wkład pracy oraz osiągnięcia zatrudnionych i przekazać im http://www.edenred.pl/pl/content/karty-podarunkowe-ticket-dla-ciebie. Warto przeanalizować dostępne na rynku oferty i wybrać taką, która sprosta indywidualnym potrzebom pracowników.

Prezenty i nagrody

Blisko trzy czwarte osób otrzymuje od pracodawcy prezenty z okazji świąt, a ponad jedna trzecia chciałaby je dostawać. Wyrazem uznania za pracę może być karta podarunkowa http://www.edenred.pl/pl/content/karty-podarunkowe-ticket-dla-ciebie. Pracownik zapłaci nią w Polsce, za granicą i w Internecie – wszędzie tam, gdzie są akceptowane karty płatnicze. Wraz z kartą obdarowana osoba otrzymuje swobodę wyboru prezentu, a środki, które otrzymała, może wydać zgodnie z własnymi upodobaniami. O wysokości doładowania decyduje pracodawca przy zakupie kart, mając możliwość wielokrotnego zasilania kart na różne kwoty jednym przelewem. Osobisty charakter prezentu i zaangażowanie firmy przy wręczaniu takiej formy świadczenia ma znaczenie dla pracownika. Ważna jest forma podarunku. Pracownik bardziej zapamięta, że dostał środki pieniężne na karcie wraz z podziękowaniem, np. od zarządu, niż przelew gotówki na konto. Takie działania również przynoszą korzyści firmie poprzez wzmacnianie działań employer branding.

Podarunek bez PIT

Na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 ze zm.) wolna od podatku jest wartość otrzymanych przez pracownika pieniężnych i rzeczowych świadczeń sfinansowanych w całości ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS) lub funduszy związków zawodowych, łącznie do wysokości nieprzekraczającej w roku 380 zł. Zwolnienie nie dotyczy bonów, talonów i innych znaków uprawniających do wymiany na towar lub usługi.

http://www.edenred.pl/pl/content/karty-podarunkowe-ticket-dla-ciebie

………………………………………………………………………………………………………….
Edenred Polska oferuje rozwiązania dla firm i świadczy kompleksowe usługi doradcze i eksperckie, zapewniając profesjonalizm oraz wsparcie na wszystkich poziomach współpracy. W ofercie Edenred znajdują się:
• pozapłacowe świadczenia pracownicze w ramach ZFŚS lub innych źródeł finansowania działalności socjalnej
• rozwiązania stosowane w obszarach motywacji sił sprzedaży i w programach lojalnościowych.

Edenred jest światowym liderem i ekspertem w świadczeniach pozapłacowych motywujących pracowników.
Za tym sukcesem stoi:
• 6 tys. osób zatrudnionych w 40 krajach świata
• 640 tys. klientów z sektora prywatnego, jak i publicznego
• 40 mln użytkowników
• 1,4 miliona akceptantów

(dane na 31.12.2013)
http://www.edenred.pl/

*Barometr Pracownika Edenred-IPSOS, styczeń 2014.
(Firma Edenred)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.