Facebook Google+ Twitter

Zmuszali 18-latkę do prostytucji

13 sierpnia młoda dziewczyna zgłosiła się na Komendę Policji w Ostrowi Mazowieckiej, oświadczając, że uciekła z trasy nr 8. Jak twierdzi była zmuszana do prostytucji.

18-letnia dziewczyna, mieszkanka Zabrza, otrzymała na swój telefon propozycję pracy w charakterze barmanki. Była zainteresowana posadą, więc umówiła się na spotkanie z obcymi jej osobami. Przyjęła proponowaną pracę. Następnego dnia, tj. 27 lipca została wywieziona na trasę nr 8 przez dwóch mężczyzn. Grozili jej pozbawieniem życia i w ten sposób zmuszali do prostytucji. Zarobione pieniądze natychmiast zabierali.

Po kilkunastu dniach przetrzymywania, dziewczynie udało się uciec. 13 sierpnia dotarła na policję i złożyła zeznania. Niestety poszkodowana nie znała nazwisk swoich oprawców, a jedynie ich imiona. Policjanci, w wyniku czynności dochodzeniowych ustalili, że jednym ze sprawców jest 34-letni mieszkaniec pow. ostrołęckiego. Zatrzymano go i przedstawiono zarzut
sutenerstwa i kuplerstwa, a sąd aresztował go na 2 miesiące. Drugą podejrzaną osobą jest
18-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego, której przedstawiono zarzut pomocnictwa do sutenerstwa i wydano zakaz opuszczania kraju. Policja ustaliła tożsamość trzeciego sprawcy tego przestępstwa. Trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania. Pokrzywdzonej udzielono pomocy psychologicznej i przekazano pod opiekę Fundacji Lastrada w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.