Facebook Google+ Twitter

Zmutowane stokrotki z Fukushimy

Zdjęcia stokrotek o niecodziennych kształtach znalazły się na "Twitterze". Co okazało się najbardziej interesujące to fakt, że pochodzą z okolic Fukushimy. Czy przedstawiają efekt wywołany promieniowaniem po katastrofie elektrowni?

Stokrotki-mutanty z Nasaushiobara (ok. 100 km od Fukushimy). https://youtu.be/PBBWPPciGzw / Fot. screenshot by Pawel JankowskiZdjęcia zmutowanych stokrotek, rzekomo znalezionych w pobliżu japońskiej elektrowni jądrowej w Fukushimie trafiły na "Twittera". Wielu ludzi wyciągnęło oczywisty wniosek, iż widoczna deformacja roślin została spowodowana promieniowaniem. Jednak jak się okazuje, przyczyna może być zupełnie inna.

Zdjęcia po raz pierwszy pojawiły się na "Twitterze" pod koniec maja. Przedstawiały cztery stokrotki, których zazwyczaj regularnie okrągły kształt był nienaturalnie wydłużony i zniekształcony. Niektóre kwiaty były zrośnięte ze sobą.

W rzeczywistości kwiaty zostały znalezione w Nasaushiobara, ponad 100 kilometrów od Fukushimy, gdzie bardzo silne trzęsienie ziemi w marcu 2011r. spowodowało awarię reaktora jądrowego, a w konsekwencji emisję substancji promieniotwórczych.

Możliwe, że niezwyczajne kształty roślin są zjawiskiem mającym inne przyczyny, aniżeli skażenie środowiska naturalnego i popromienne mutacje. Według naukowców należy domniemać zaburzeń hormonalnych u wskazanych kwiatów. Trzeba jednak pamiętać, że w bezpośredniej okolicy Fukushimy i na miejscu elektrowni znajdowano motyle o kształtach, niczym z kart powieści fantasy, oraz inne "dziwne" owady.


źródło: Global News


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.