Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3826 miejsce

Zna i wykorzystuje wszelkie tajniki VAT

Nadkom. Jacek Szewczak, wykładowca Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, w marokańskiej Temarze, został mistrzem i wicemistrzem świata w wietnamskich sportach walki.

 / Fot. Archiwum WSPol SzczytnoZ Tajlandii pochodzi boks tajski, koreańskie taekwondo stało się sportem olimpijskim, podobnie jak japońskie judo. Wietnamczycy mają swoje Viet Vo Dao „Dumę Narodu”.

Charakterystyczną i bardzo widowiskową techniką w wietnamskich sztukach walki są „szczęki smoka”, polegające na zakładaniu nogami nożyc na kark przeciwnika. Zawodnicy mogą stosować też najróżniejsze dźwignie i rzuty.

I w pierwszej walce, z reprezentantem gospodarzy, nadkom. J. Szewczak chwycił go nogami w tzw. "trójkąt" Drugą zakończył w podobny sposób.

– W drugiej walce zmierzyłem się z Francuzem. Popełniłem błąd już na samym początku, jednak przeciwnik chyba zbyt szybko uwierzył w zwycięstwo, przez co wpadł w moją gardę, w której "udusiłem go" trójkątem - relacjonował jej zwycięzca.

Walka finałowa okazała się – wbrew pozorom – zdecydowanie łatwiejsza od poprzednich. Nadkom. Jacek Szewczak potrzebował zaledwie kilku sekund, by widowiskowym rzutem z podcięciem obalić reprezentanta Belgii. W parterze szybko zakończył walkę swoją firmową techniką – duszeniem nogami.

Po tych zmaganiach na biodrach policjanta zawisł pas mistrza świata.

 / Fot. Archiwum WSPol SzczytnoJednak to nie jedyne trofeum jakie zdobył nadkom. Jacek Szewczak na zawodach w Maroko. Kolejny medal, tym razem srebrny, szczycieński zawodnik zdobył w formule full contact.

– W pierwszej walce miałem wolny los i czekałem na rozstrzygnięcie walki Bułgara z Marokańczykiem. Niesiony dopingiem publiczności wygrał ten drugi. W starciu ze mną doping na nic się zdał. Miejscowy zawodnik bardzo szybko „odklepał" przegraną, po dźwigni krzyżowej, jaką założyłem mu na łokieć – powiedział policyjnym Aktualnościom nadkom. Jacek Szewczak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.