Facebook Google+ Twitter

Znaczek pocztowy sprzedany za 9,5 mln dolarów. Jest wyjątkowy

Znaczek "British Guiana One-Cent Magenta", wydany w 1856 roku został sprzedany na aukcji w nowojorskim Sotheby's za kwotę 9,5 mln dolarów. To najdroższy znaczek w historii filatelistyki.

 / Fot. By Ecphora at en.wikipedia [Public domain], from Wikimedia CommonsSprzedany znaczek jest niewielki, różowy i ma wymiary 2,5 cm na 3,2 cm. Znajduje się na nim wydrukowana dewiza dawnej kolonii brytyjskiej oraz wizerunek okrętu. Wydrukowany został na papierze niskiej jakości koloru megenty za pomocą czarnego tuszu i właśnie dlatego nazywa się "British Guiana One-Cent Magenta" - podaje polskie radio.pl.

Na aukcji w nowojorskim Sotheby's sprzedano ostatni egzemplarz tego znaczka. Nie wiadomo, kto jest jego szczęśliwym posiadaczem - nabywca znaczka pozostał anonimowy.

Wystawiony na sprzedaż znaczek należał do milionera Johna du Ponta, dziedzica fortuny znanych chemików, który zmarł w 2010 roku w więzieniu, w którym odsiadywał wyrok za zabójstwo. Mężczyzna kupił go w 1980 roku i zapłacił za niego około 1 miliona dolarów.

Poprzedni rekord na aukcji padł w 1996 roku. Wówczas, za znaczek Treskilling Yellow zapłacono około 2 milionów 200 tysięcy dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.