Facebook Google+ Twitter

Znaj proporcje, mocium panie.

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-12-01 14:28

2013.11.29 „Pod prąd”. Może się mylę, lecz widzę to tak (inaczej) !

Do napisania tego tekstu zmusiła mnie wszechobecna histeria, dotycząca obecnej sytuacji Ukrainy. Banda bezmyślnych ludzi „polityków”, „dziennikarzy” i rożnego rodzaju komentatorów, opanowała wszystkie oficjalne formy przekazu, wmawiają, jaka ta Ukraina wspaniała.
Przedstawiony poniżej zarys informacji wraz z moją opinią, po to byście Państwo sami wyrobili sobie pogląd na sytuację.
Uważam że, wszyscy, bez wyjątku, którzy włażą w cztery litery Ukraińcom, obrażają naród polski. Propagowanie tezy że, Rosjanie są źli a Ukraińcy są dobrzy, jest w gruncie rzeczy działaniem na szkodę państwa polskiego.
Porównajcie sobie Państwo sami.
Kto zamordował więcej polaków ? Gdzie Polacy mieli najwięcej majątku, w Rosji czy Wołyniu, Polesiu i Podolu ?
To Ukraińcy powinni nasz naród błagać o wybaczenie.
Porównując oba ludobójstwa, to można stwierdzić, że:
Wynaturzeni, zwyrodniali i zezwierzęceni NKW-dowcy Radzieccy, dokonali mordu na Polakach (jak by nie oceniać) w sposób humanitarny, strzałem w tył głowy.
Dobroduszni, życzliwi i szlachetni Ukraińcy, dokonali mordu na Polakach w sposób jednoznacznie przypominający „rzeź niewiniątek”, bez litości mordując, gwałcąc i grabiąc.
Zbrodnia katyńska. Polegająca na rozstrzelaniu wiosną 1940 roku co najmniej 21 768 obywateli Polski, w tym ponad 10 tys. oficerów wojska i policji, na mocy decyzji najwyższych władz Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich (ZSRR) zawartej w tajnej uchwale Biura Politycznego WKP z 5 marca 1940 roku (tzw. decyzja katyńska). Egzekucji ofiar, uznanych za „wrogów władzy sowieckiej” i zabijanych strzałami w tył głowy z broni krótkiej, dokonała radziecka policja polityczna NKWD. Ofiary zbrodni katyńskiej pogrzebano w masowych grobach w Katyniu pod Smoleńskiem, Miednoje koło Tweru, Piatichatkach na przedmieściu Charkowa, Bykowa koło Kijowa i w przypadku ok. 6–7 tys. ofiar w innych nieznanych miejscach (prawdopodobnie m. In. Kuropaty na Białorusi).
W latach 1940–1990 władze ZSRR zaprzeczały swojej odpowiedzialności za zbrodnię katyńską, lecz 13 kwietnia 1990 roku oficjalnie przyznały, że była to „jedna z ciężkich zbrodni stalinizmu”.
Rzeź Wołyńska. W zasadzie od początku 1943 roku rozpoczęła masowa rzeź na cywilnej ludności polskiej oraz osobach pomagającym Polakom. Przeprowadzona przez Ukraińską Powstańczą Armię (UPA) w znacznej mierze dokonywana rękami zwykłych obywateli, na ludności pochodzenia Polskiego na Polskich Kresach Wschodnich. Ocenia się, że w jej wyniku zostało zamordowanych od 150 do 180 tysięcy Polaków. Kobiet, mężczyzn, dzieci, starych i młodych. Mordowali i grabili.
To było zaplanowane ludobójstwo i eksterminacja polskiej ludności na Wołyniu, Polesiu, Podolu i Małopolsce Wschodniej prowadzona przez kilka lat przez nacjonalistów ukraińskich pod znakiem OUN-UPA.
Szacuje się, że ofiar było znacznie więcej, niż podają to „oficjalne media”.
Ukraińcy w odróżnieniu do Rosjan nigdy oficjalnie nie przyznały się do zbrodni.
Skoro Ukraińcy, aspirują do miana krajów cywilizowanych i uznają się za kraj suwerenny. Niech oddadzą nam (Polakom) nasze majątki i błagają o wybaczenie za wyrządzone nam krzywdy. Dopóki tego nie zrobią, to będą zwykłymi bandytami i złodziejami.
Podsumowanie:
Rosjanie to wrogowie, Ukraińcy to przyjaciele.
Mili Państwo, nie chodzi o to by kogoś wybielać. Chodzi o prawdę.
P.S.
Na koniec, do wszystkich przygłupów uczestniczących w histerii Ukraińskiej.
Jeżeli nawet pod groźbą manifestacji (protestów, wewnętrznych i zewnętrznych), Ukraina podpisze Umowę Stowarzyszeniową z Unią Europejską, to nie oznacza że, Ukraina od razu przystąpi lub zostanie przyjęta. Dopiero wtedy zacznie się wojna. Ale jak widać, Wam myślenie jest obce. Jak Rosjanie a zimę zakręcą gaz, Ukraińcy zaraz zweryfikują swoją postawę. A kto będzie winien ? Polacy !
Co oznacza Ukraińska Umowa Stowarzyszeniowa

Prigol


Link do strony:
http://inaczej-pl.webnode.com//
http://komentarz-spraw-aktualnych.webnode.com//
http://polska-rosja.webnode.com//
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.