Facebook Google+ Twitter

Znajomy Chlebowskiego to biznesmen skazany za korupcję

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-10-01 16:25

Wrocławski biznesmen Ryszard Sobiesiak, który lobbował u posła Zbigniewa Chlebowskiego i ministra sportu Mirosława Drzewieckiego przeciwko nowelizacji ustawy hazardowej, jest skazany za korupcję.

W 2005 roku wręczył 10 tysięcy złotych za przyznanie jego firmie dotacji z unijnego funduszu Phare, na budowę wyciągów narciarskich w Zieleńcu.

Dzisiejsza "Rzeczpospolita" ujawniła nagrania z rozmów telefonicznych Sobiesiaka m.in. z Chlebowskim. Z treści nagrań wynika, że Chlebowski obiecywał interwencję w sprawie niekorzystnych dla branży hazardowej zapisów w projekcie nowelizacji ustawy o grach losowych.

Chlebowski na konferencji prasowej przyznał, że ujawnione przez "Rzeczpospolitą" nagrania to jego telefoniczne rozmowy ze znajomym biznesmenem. Zape4wniał, że nigdy nie naciskał by w projekcie ustawy pojawiły się zapisy korzystne dla branży hazardowej.

Znajomy biznesmen, czyli Ryszard Sobiesiak, został w październiku 2005 roku skazany prawomocnym wyrokiem na dziesięć miesięcy więzienia w zawieszeniu i grzywnę. Z ustaleń sądu wynika, że w 2005 roku załatwił dla swojej firmy unijną dotację. Pieniądze przyjął Piotr W. Członek komisji oceniającej wnioski o dotację. Komisję powołała Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Marcin Rybak, Polska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.