Facebook Google+ Twitter

Znajomy z internetu porwał dwunastolatkę

W ostatnim czasie Tuchów (woj. małopolskie) obiegła zatrważająca informacja o zaginięciu uczennicy Szkoły Podstawowej. Dwunastoletnia Karolina wyszła w poniedziałek rano do szkoły i już nie wróciła do domu.

 / Fot. AKPADziewczynkę uprowadził 47-letni mężczyzna Marek K., który kontaktował się z nią przez internet - poinformował rzecznik tarnowskiej policji Andrzej Sus. Porwanie było dobrze zaplanowane. Mężczyzna poinstruował jak ma się zachować Karolina. W poniedziałek wyszła do szkoły nie wzbudzając żadnych podejrzeń. Zabrała jednak ze sobą potrzebne rzeczy, wyczyściła komputer i wyłączyła swoją komórkę. Zamiast do szkoły pojechała ze swoim internetowym znajomym.

Oboje zostali odnalezieni w domu w Raszynie (koło Warszawy), który mężczyzna wynajmował, będąc w delegacji. O tym, gdzie może być Karolina, policjanci dowiedzieli się od osoby, która wynajmuje mężczyźnie mieszkanie. Została także zlokalizowana jej komórka, gdy na chwilę ją włączyła. Zatrzymanemu mężczyźnie postawiono do tej pory zarzut pozbawienia wolności. Policja ustala czy mogło dojść do molestowania seksualnego. Funkcjonariusze zabezpieczyli należący do mężczyzny komputer i tel. komórkowy, w którym odnaleziono zdjęcia dzieci. Marek K. jest żonaty, ma jedno dziecko. Nie był wcześniej notowany przez policję.

Internet to nie tylko praktyczne źródło informacji, idealny sposób komunikowania się oraz miejsce pracy. Korzystając z Internetu często nie jesteśmy świadomi jakie zagrożenia on ze sobą niesie. Mimo tego, że słyszymy o przestępstwach czy oszustwach internetowych, które występują w sieci wydaje nam się, że nie dotyczy to nas i naszych bliskich. Historia Karoliny na szczęście zakończyła się pomyślnie. Jednak niech pozostanie przestrogą dla rodziców, by baczniej przyglądali się temu po jakich zakątkach internetu surfują ich pociechy. Pamiętajcie, by uczyć je odpowiednich zachowań, nawyków i wyczulać na zagrożenia jakie niesie sieć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.