Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18432 miejsce

Znak Izraela

Setki tysięcy Żydów z krańców Ziemi wracają do Izraela, rabini uczą się w szkołach jesziwy, w Izraelu wszystko gotowe jest już do składania ofiar - jak w przepowiedniach. Czy zbliżamy się do końca świata? Wielu sądzi, że tak..

Pożar w Izraelu po ostrzale rakietami Kassad ze strefy Gazy. / Fot. PAP/EPA/AVI ROCCACHIstnieje już model złotego ołtarza do składania ofiar, z którego zapach był wyczuwalny, jak mówi tradycja, w promieniu 35 km wokół Góry Świątynnej. Całkiem niedawno otwarto na chwilę podziemny tunel pod zachodnią ścianą świątyni. Z całego świata zbierane jest złoto na siedmioramienne świątynne menory czyli świeczniki. Organizacje żydowskie zwróciły się do Watykanu z prośbą o zwrot religijnych przedmiotów zrabowanych z jerozolimskiej świątyni burzonej przez rzymskie wojska i do dziś ponoć tam przechowywanych (vide: artykuł w Jerusalem Post) Tkane są szaty dla kapłanów. Przygotowane są też kilkutonowe kamienie węgielne pod budowę świątyni.. Powoli spełnia się to o czym Żydzi marzyli od 1900 lat, kiedy to w 70 r. po Chrystusie Tytus i jego rzymskie wojska zniszczyły świątynię, rozkazując by "nie pozostał kamień na kamieniu".

Również z tego powodu coraz więcej Żydów i chrześcijan przekonanych jest, że żyjemy w czasach ostatecznych. Tych, o których prorokował Daniel sześć wieków przed narodzeniem Chrystusa. Jak mówią źródła historyczne, chłopiec pochodził z królewskiej rodziny i potrafił zinterpretować dziwne królewskie sny. Jak się okazało były to wizje przyszłości świata. Niektóre z nich pozostają niewypełnione do dziś. Są jednak przedmiotem debat i rozważań nie tylko żydowskich mędrców i chrześcijańskich biblistów, ale coraz większej liczby polityków. W szczególności amerykańskich, gdzie tradycja chrześcijańska i Biblia są ważne. I to właśnie tam zachodzące po 1948 roku przemiany w Izraelu zaczęto po raz pierwszy interpretować w świetle starożytnych proroctw biblijnych. Co ciekawe trend ten nasilił się w czasie, gdy na dobre trwała tzw "rewolucja moralna" dzieci-kwiatów. W 1970 roku na półki księgarskie trafiła książka Harolda Lee Lindseya "The Late Great Planet Earth " i od razu stała się bestsellerem "New York Times'a”. Pastor Lindsay na jej kartach przewidział m.in. powstanie Unii Europejskiej zmierzającej do "Stanów Zjednoczonych Europy". Co ważniejsze spopularyzował proroctwa biblijne odnoszące się do Izraela. Książka została przetłumaczona na 54 języki i wydana w 35 milionach egzemplarzy.

Lindsay twierdził, że odrodzenie się Izraela po kilku tysiącach lat nieobecności na mapie świata było początkiem czasów ostatecznych. Podobnie jak i Holokaust. Zapowiedzi obu tych wydarzeń znajdują się w Psalmie 102. Przejmujący opis cierpienia przywołuje obrazy tragedii obozów koncentracyjnych. Uderza choćby w tym kontekście czwarty wiersz: "Dni bowiem moje jak dym znikają, a kości moje płoną jak w ogniu". Czy wiersz ósmy nie pasuje do opisu pogardy hitlerowskiej wobec Żydów? Czytamy w nim: "Każdego dnia znieważają mnie moi wrogowie, srożąc się na mnie przeklinają moim imieniem". Przecież do tego właśnie celu niemieccy i inni nazistowscy oprawcy używali gwiazdę Dawida z napisem "Jude". To ciekawe, że wiersz dziewiętnasty został w niemal wszystkich tłumaczeniach językowych zniekształcony. Mowa w nim bowiem o "przychodzącym pokoleniu" zamiast jak jest w hebrajskim oryginale o "ostatnim". Tymczasem jak zauważają dziś bibliści w oryginale hebrajskim użyte zostało słowo “acharon” czyli "ostatni, końcowy". Dziennikarz, teolog, znawca Izraela i języka hebrajskiego David Dolan jest przekonany, że wiersz 18. powinien brzmieć następująco: "To proroctwo zostało napisane specjalnie dla ostatniego pokolenia ludzkości. Tylko ostatnie pokolenie je zrozumie i będzie o nim czytać nie tylko w psalmie, ale także w prasie codziennej". A zatem psalmista najpewniej chciał powiedzieć, że kiedyś na ziemi pewna grupa ludzi będzie świadkiem Holokaustu, ponownych rządów Izraelczyków w Jerozolimie i przyjścia powtórnego Mesjasza. Niemal te same wydarzenia miał na myśli Ezechiel, który w trzydziestym szóstym rozdziale swojej księgi prorokował o powrocie narodu Izraelskiego do swojej ziemi: "zbiorę was spośród ludów, zbiorę was ze wszystkich krajów i przyprowadzę was z powrotem do waszego kraju". I miał na myśli jak najbardziej realny kraj pełen wzgórz i pagórków w Judei i Samarii. Bowiem mówił o odbudowie miast i miasteczek w takim kształcie, że cudzoziemcy będą nazywali je "cudownymi". Odbudowa Izraela po powrocie z wygnania w Babilonie, można powiedzieć, była niczym w porównaniu z tym co dzieje się na tych ziemiach dzisiaj. Nad Izraelem górują nowoczesne centra biurowe niczym Manhattan przemieszane ze starożytnymi budowlami przypominającymi o biblijnej historii rozgrywającej się na tych ziemiach. I czymże jeśli nie "zebraniem z krańców ziemi" jest po 1989 fala emigracji blisko miliona Żydów z krajów byłego Związku Sowieckiego? Jak przypominają bibliści spełnienie tych obietnic wskazuje nie tyle na wyjątkowość samego Izraela ale na wierność jej Autora: "Nie z waszego powodu Ja to uczynię - wyrocznia Pana Boga. Zapamiętajcie to sobie dobrze! Wstydźcie się i zarumieńcie z powodu waszego sposobu życia, domu Izraela!".

A zatem jesteśmy świadkami dwu z zapowiedzianych wydarzeń końca czasów. Księga Daniela opowiada o tym trzecim bardzo szczegółowo. O tym jednak już kiedy indziej... Warto jeszcze dodać, że kilkanaście wieków temu Augustyn stwierdził, że w istocie wszystkie proroctwa biblijne się wypełniły. Nie będzie nowego imperium na wzór rzymskiego, ani zbawiciela, który sprawi że zapanuje upragniony pokój w Izraelu, ale i również, że rozgorzeje najgorsza wojna na polach Armageddonu. Jednak byli też inni, którzy mówili całkiem coś innego o czym wspominają dziś niektórzy żydowscy mędrcy, bibliści i politycy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"W 1970 ...Pastor Lindsay na jej kartach przewidział m.in. powstanie Unii Europejskiej" - przypominam: 1950 - Deklaracja Schumana - propozycja utworzenia zorganizowanej Europy, 1951 Europejska Wspólnota Węgla i Stali, 1958 - Europejska Wspólnota Energii Atomowej, Europejska Wspólnota Gospodarcza - sugeruje rozważniej dobierać "wizjonerów"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.