Facebook Google+ Twitter

Znak poleca: "Intryga Małżeńska" po polsku już w lutym

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-12-14 18:54

21 lutego do księgarń trafi bestseller amerykańskiego pisarza Jeffreya Eugenidesa. Wraz z premierą hitu 2011 roku na rynek trafi reedycja "Przekleństw niewinności".

Jak daleko się posuniesz, żeby stworzyć siebie?

Uzależnić można się od wszystkiego.
Tych troje uzależniło się od siebie.


Amerykańska rewolucja seksualna właśnie dobiegła końca. Podobnie jak czas nauki w college’u dla Madeleine, Leonarda i Mitchella. Ona jest piękną buntowniczką, która odcina się od rodziny i poszukuje spełnienia w miłości. Oni pragną spełnić się dla Madelaine. Leonard to uosobienie szaleństwa, niepokorny geniusz. Mitchella pociągają religie Indii i kultura Europy – wyjeżdża tam w poszukiwaniu sensu istnienia. Zaplątani w sieć wzajemnych relacji, w długich rozmowach i pasjonujących lekturach, między jedną a drugą imprezą próbują tworzyć siebie i określać swoje miejsce w życiu. Nie znają swoich motywacji i nie wiedzą, dokąd dotrą, ale podejmują decyzje, które zaważą na całej ich przyszłości.

Jeffrey Eugenides (ur. 1960) – amerykański pisarz, wykładowca. Jego pierwsza powieść "Przekleństwa niewinności" została zekranizowana przez Sofię Coppolę. Druga, "Middlesex", otrzymała Nagrodę Pulitzera. Recenzenci porównują styl Jeffreya Eugenidesa do Zadie Smith, Joyce Carol Oates, Philipa Rotha, Davida Lodge’a i Jonathana Franzena, podkreślając, że jest jednym z niewielu autorów, których książki doceniają zarówno wysmakowani krytycy, jak i pożeracze fabuły. Jeffrey Eugenides to – obok Paula Austera – jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich.

Wraz z nowością – Intrygą małżeńską – wydajemy również wznowienie bestsellerowej powieści Jeffreya Eugenidesa "Przekleństwa niewinności".

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.