Facebook Google+ Twitter

Znak Polski Walczącej zostanie opatentowany?

Związek Powstańców Warszawskich chce opatentować znak Polski Walczącej. Według jego przedstawicieli, symbol jest coraz częściej wykorzystywany komercyjnie w sposób niegodny.

 / Fot. Topory/CC BY-SA 3.0Jak podaje serwis TVN Warszawa, 23 lipca odbyła się konferencja prasowa Związku Powstańców Warszawskich, podczas której Andrzej Gładkowski, jeden z przedstawicieli związku poinformował, że na początku tego roku wystąpił o rejestrację i ochronę znaku Polski Walczącej w Urzędzie Patentowym. "Nie powinien ukazywać się w formie koszulek, gadżetów czy kubków do kawy" - powiedział podczas konferencji Gładkowski. Otrzymał pozytywną odpowiedź, jednak opatentowanie znaku Polski Walczącej wymaga szczegółowych ustaleń.

Okazało się jednak, że Urząd Patentowy nie potwierdza tej informacji. Rzecznik prasowy Adam Paukert poinformował, że urząd nie otrzymał takiego zgłoszenia oraz że "nie praktykuje się ochrony patentowej znaków sił zbrojnych i symboli dotyczących obronności". Od pomysłu Związku Powstańców Warszawskich zdystansował się także Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. "Co innego kodeks dobrych praktyk, co innego patent... To nie jest najlepszy pomysł. Poza tym dziś nie da się tego przeprowadzić na gruncie prawa" - powiedział dyrektor.

Związek podtrzymuje jednak deklarację. Powstańcom zależy na poinformowaniu opinii publicznej, że znak Polski Walczącej jest coraz częściej nadużywany i niewłaściwie wykorzystywany oraz wymaga więcej szacunku. Związek Powstańców Warszawskich rozpoczął pracę nad regulaminem wykorzystania znaku.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

miły-pan
 • miły-pan
 • 30.07.2012 22:52

niech staruszowie się cieszą. że w ogóle ktoś 'to' nosi ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 25.07.2012 20:27

Panie "Krótki" nie będę z panem polemizował, bo mam wielki szacunek do Powstańców(w przeciwieństwie do "zdradka " z PO ),ale coś mi tu nie pasuje w Pana wypowiedzi .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie można opatentować czegokolwiek bez wykazania prawa własności.

Komentarz został ukrytyrozwiń
takjest
 • takjest
 • 25.07.2012 05:39

Jaroslaw Polske zbaw przywlaszcza sobie wszystko.Znak Polski Walczacej,krzyze ,dzieli Polakow na dobrych i zlych,wierzacych na prawych katolikow i nieprawych,narod na spoleczenstwo i patriotow.Jego partia nie majac programu i nie majac nic do zaoferowania by istniec na politycznej scenie zwoluje komisje sejmowe,komisje macierewiczowskie i inne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JK
 • JK
 • 24.07.2012 21:39

A Platforma wysługuje się Moskwie panie Grzegorzu!

Komentarz został ukrytyrozwiń
prozak
 • prozak
 • 24.07.2012 19:27

znowu kolejni wymyślili że zarobią na znaku na którego nie powinno być patentu. To jest nie do pomyślenia to co się wyrabia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież już się reklamują... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 24.07.2012 18:19

Dojdzie do tego że pod szyldem "Polski Walczącej" komuchy zaczną się reklamować.... o zgrozo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, co na to marynarze?

Komentarz został ukrytyrozwiń
krótki-A Bukar
 • krótki-A Bukar
 • 24.07.2012 14:00

JESLI NIE MOZNA ZABEZPICZYC NASZEGO ZNAKU W URZEDZIE PETENTOWYM,TO NALEŻY SPOWODOWAĆ BY WŁASDZE STOLICY PODJEŁY UCHWAŁE O ZAKAZIE UŻYWANIA TEGO ZNAKU NA TERENIE M.ST.W-WY I ŚCIGANIE ADMINISTRACYJNE TYCH KTÓRZY SIE TEMU.NIE PODPORZADKUJĄ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.