Znakomity mecz mistrza Szkocji

W najciekawszym meczu szkockiej ekstraklasy Mistrz-Celtic pokonał wicemistrza i wicelidera ligi Hearts 2:1.

W zespole Celticu od początku spotkania zagrało dwóch Polaków: Artur Boruc w bramce oraz Maciej Żurawski w ataku.

W dynamicznej i emocjonującej pierwszej połowie zdecydowanie dominowali Celtowie.
Mimo to Boruc kilkakrotnie zmuszony był do interwencji po akcjach napastników Hearts. Do przerwy remis 0:0.

Od początku drugiej połowy Celtic kontrolował grę. Sporadycznie dopuszczając zawodników wicemistrza Szkocji do sytuacji bramkowych.

W 59 minucie po słabej grze, Maciej Żurawski został zmieniony. W 72 minucie spotkania podczas niegroźnego ataku Hearts, błąd popełnili obrońcy Celticu (co w ostatnich dniach zdarza im się często) i w sytuacji sam na sam Velicka bez problemu pokonał Artura Boruca.

Gdy wydawało się, że sensacja "wisi w powietrzu" gracze Gordona Strachana pokazali hart ducha i niezłomne morale oraz że warto grać do końca. W 86 minucie głową wyrównał Jiri Jarosik, a w doliczonym czasie gry po strzale Stephena McManusa, bramkarz Hearts sam wepchnął sobie piłkę do siatki co uszczęśliwiło widzów na Celtic Park.

Było to 9-te zwycięstwo Celticu z rzędu w Lidze. Dzięki niemu powiększyli przewagę nad Hearts do 13 punktów.