Znakomity początek Polaków na hokejowych mistrzostwach świata

Polska reprezentacja w hokeju na lodzie, w swoim pierwszym meczu w mistrzostwach świata odbywających się w Toruniu, pokonała Holandię 3:1.

/ Fot. Oficjalne logo turnieju Początek pierwszej tercji był bardzo udany dla naszych reprezentantów. Już w 4. minucie po podaniu Piekarskiego do bramki trafił Urbanowicz i biało-czerwoni wyszli na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie. Trzy minuty później znakomitej sytuacji na bramkę nie zamienił Jakubik. Gra Holendrów z biegiem czasu stawała się lepsza. W 18. minucie Bruijsten popisał się znakomitym uderzeniem, ale nie był on wystarczająco dobry, by pokonać Radziszewskiego.

Rywale już od pierwszych minut drugiej serii sprawdzali naszego bramkarza, który tego dnia był w bardzo dobrej formie i bronił wszystkie strzały. W 30. minucie, po błędach polskiej obrony Ramoul zdobył wyrównującą bramkę dla Holendrów. Remis nie trwał długo. W 38. minucie Malasiński z bliskiej odległości pokonał Groenevelda, zmieniając wynik na 2:1 na korzyść Polaków.

Na trzecią tercję obie drużyny wyszły bardzo zmobilizowane, ale to zawodnicy z orzełkiem na piersi okazali się lepsi. W 43. minucie Łopuski zdobył bramkę na 3:1 i od tej pory gra naszego zespoły stała się jeszcze lepsza. Dziesięć minut później Dziubińki trafił w słupek bramki strzeżonej przez bramkarza Holandii. Do ostatnich minut nasi rywale walczyli, ale bezskutecznie, a na trybunach kibice mogli świętować pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach świata 1. dywizji.

Polska - Holandia 3:1 (1:0,1:1,1:0)