Facebook Google+ Twitter

Znał lotnisko w Smoleńsku jak żaden inny pilot

Kapitan pilot Arkadiusz Protasiuk znał lotnisko w Smoleńsku jak żaden inny pilot. Trzy dni wcześniej przed katastrofą leciał do Smoleńska z premierem na pokładzie.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:PL_TU-154M_Goverment_Plane.JPG&filetimestamp=20060822180441 "To taki chłopak, którego wszędzie jest pełno" opowiada pułkownik Ryszard Raczyński, dowódca 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. To on był przełożonym kapitana rządowego Tupolewa. Ci którzy razem z nim latali mówili o nim "ten dobry chłopak, blondynek". Zawsze wszystko sprawdzał trzy razy. Niektórych to nawet czasami irytowało.

"Zawsze był przygotowany" - wspomina płk Pietrzak, który latał z Protasiukiem na JAKu-40. "Bardzo dobrze znał się z innymi członkami załogi, z którymi mu się dobrze współpracowało. Często to on latał do Smoleńska. Lotnisko znał świetnie" – mówi jego szef Raczyński.

Szefem załogi TU-154 został w 2008 roku. O bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie dbał od 13 lat. Był żonaty, miał syna i córkę.


Źródło: tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Pani Barbaro, dziękuję za wsparcie i zrozumienie moich prostych słów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

istotnie, na pilocie spoczywa ogromny ciężar odpowiedzialności. Nie mają sensu spekulacje i obwinianie.
Moim zdaniem wszyscy będący w podróży, wykonujący obowiązki służbowe z racji pełnionego urzędu, polegli n i e j a k o "polu chwały". (Prezydentowi nikt rozkazów nie wydaje, a też zginał wykonując obowiązki służbowe)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, oficerowie BOR też wykonywali rozkaz. Znajomy ksiądz leciał bo był zaproszony i zginął w katastrofie, a reszta poległa. O to chodzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tylko o załodze można powiedzieć "polegli" - ponieważ lecąc wypełniali rozkaz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mariusz Ty tak uważasz, a ja dlatego postawiłem 5* za materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też tak uważam i właśnie dlatego przytoczyłem ten materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witoldzie, masz rację. W tej katastrofie zginęło dwóch moich znajomych nie było o nich przedtem mowy w mediach, a jednak byli znani na świecie. Żal mi wszystkich poległych i ich rodzin, nie tylko tych których znałem. [*]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, że w całym tym zgiełku pamięta się, że w katastrofie zginęli nie tylko znani i mniej lub bardziej lubiani politycy, ale też bardziej "zwykli" i niemedialni ludzie, jak choćby kapitan Protasiuk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.