Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7251 miejsce

Znalazł sposób na naciąganie innych

Brak mieszkania był inspiracją kaliszanina do rozwiązania problemu w nietypowy sposób. Mając rodzinę wpadł na pomysł wyłudzania wynajmu mieszkania.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Temida_%28tytanida%29R.B. od dłuższego czasu znalazł sposób na zaspokojenie, swoich i rodziny, potrzeb mieszkaniowych.

Dla własnego uwiarygodnienia, potrzeby mieszkaniowe załatwia poprzez biura pośrednictwa.

Na swoim koncie ma już kilku oszukanych właścicieli lokali mieszkalnych którym nie zapłacił za najem.

Metoda jest prosta. Podpisanie umowy najmu przy pośrednictwie agenta nieruchomości. Dwie, trzy wpłaty za najem. Potem cisza. Brak wpłat, reakcja na monity zawsze taka sama. Nie mam ale zapłacę.

Przejściowe trudności finansowe, brak możliwości uregulowania zaległości.

Dla zobrazowania, jakby wydawało się „doskonałej” metody na wyłudzenie świadczenia, warto przywołać ostatni i miejmy nadzieję przełomowy przypadek.

R.B. wynajmował tylko duże mieszkania lub domy. Mieszkania musiały mieć co najmniej trzy pokoje.

Takie mieszkanie wynajął przy pomocy biura nieruchomości i już po trzech miesiącach przestał płacić.

Wyłączenie licznika prądu nic nie dało. R.B. złożył bowiem prośbę do Tauronu o zamontowanie licznika przedpłatowego. Dla niezorientowanych jest to usługa pre paid.

Sprawa skierowana do sądu skończyła się ugodą - pozwoliła zaoszczędzić następne bezpłatne ( ale kosztowe dla właściciela) miesiące oczekiwania na wyrok.

Niestety R.B. ani zamierzał wyprowadzić się z zajmowanego lokalu.

Właściciel zwrócił się więc o pomoc prawną instytucji.

1. Policja – nie mamy podstaw prawnych, wyroki sądowe egzekwują komornicy sądowi.
2. Tauron – w dniu 22 kwietnia br. otrzymał prośbę o wyłączenie energii elektrycznej. Nie odpowiedział na wniosek do końca czerwca br., wyłączył w międzyczasie dostawę energii elektrycznej aby po dwóch dnia ponownie ją przyłączyć.

W dniu 1 lipca wiadomości24.pl zadała kilka pytań Pani rzecznik firmy.

W dniu 8b lipca otrzymaliśmy odpowiedź ...
Przepisy ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne nie określają przy zawieraniu umowy wymogu dostarczenia przez odbiorcę tytułu prawnego do korzystania z lokalu. Nakazują sprzedawcy z urzędu zapewnienie świadczenia usługi kompleksowej (sprzedaży i dystrybucji energii) i zawarcia umowy kompleksowej na zasadach równoprawnego traktowania.
(Art. 5a. 1. Sprzedawca z urzędu jest obowiązany do zapewnienia świadczenia usługi kompleksowej i do zawarcia umowy kompleksowej, na zasadach równoprawnego traktowania,
z odbiorcą paliw gazowych lub energii elektrycznej w gospodarstwie domowym, niekorzystającym z prawa wyboru sprzedawcy i przyłączonym do sieci przedsiębiorstwa energetycznego wskazanego w koncesji sprzedawcy z urzędu.)
Utrata tytułu prawnego do lokalu nie tworzy obowiązku a nawet prawa rozwiązania umowy na dostarczanie energii elektrycznej. Rozwiązanie umowy kompleksowej jest możliwe w przypadkach wskazanych w Prawie energetycznym oraz w przypadku naruszenia przez klienta postanowień umowy kompleksowej.
Niestety z powodu błędu pracownika omyłkowo wstrzymana została dostawa energii elektrycznej do lokalu, o który pan pyta. Błąd pracownika został naprawiony i dostawa energii została wznowiona.
Przepraszamy Pana -tu dane właściciela lokalu - za nieudzielenie pisemnej odpowiedzi na jego pismo. Odpowiedź pisemna została wysłana w minionym tygodniu. (od autora - po dwóch miesiącach?)

Można zapytać dlaczego właściciel mieszkania nie odwołał się do pomocy komornika sądowego.

Otóż nasze regulacje prawne chronią oszusta a nie oszukanego. Nie dość, że sfinansował wynajem mieszkania to zostaje jeszcze zmuszony do pokrycia kosztów eksmisji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo popularny sposób naciągania w krajach śródziemnomorskich. W Hiszpanii Doszło juz do tego, iż za pierwszy rok mieszkania trzeba zapłacić z góry. Ludzie nie znają granic oszustwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.