Facebook Google+ Twitter

Znaleziono 112 samochodów firmy Amber Gold. Jeden za ok. 265 tys. zł

Amber Gold jeszcze długo będzie spędzać niektórym sen z oczu, a innym zaprzątać głowę kwestią, co i gdzie z majątku firmy można "wywęszyć", znaleźć i zarekwirować na poczet realizacji ewentualnych zobowiązań wobec jej klientów.

 / Fot. PAP/Piotr PędziszewskiNie ma dzisiaj ważniejszej sprawy dla śledczych, przynajmniej w Trójmieście, niż farma Amber Gold. Tylko były szef i właściciel firmy pozostaje tak jakby na uboczu badań organów ścigania. Ma być pod nadzorem policji, ale dotychczas, podobno, ani razu tam się nie zgłosił. Jedni komentatorzy w związku z tym deliberują, czy przypadkiem nie zechce on któregoś dnia zniknąć z kraju i rozpłynąć się w powietrzu, jak kamfora. Inni uspokajają, gdyż jedyny jego samolot został zatrzymany na lotnisku w Rębiechowie.

Tymczasem serwis newsweek.pl podaje, opierając się na informacji rzecznika ABW Macieja Karczyńskiego, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego namierzyła i zlokalizowała 112 samochodów firmy Amber Gold, w tym luksusowe BMW X5 wartości ok. 265,5 tys. zł. Teraz agenci służby bezpieczeństwa mają kłopot, gdzie je ustawić i przechować oraz jak chronić przed ewentualnym "wyparowaniem".

Według TVN24, wiele z samochodów znajduje się w obrębie Gdańska, inne są sprowadzane do Gdańska z całej Polski. Wszystkimi autami Amber Gold, decyzją sądu, będzie dysponował wyznaczony 21 sierpnia zarządca tymczasowy. On też, jako jedyny podmiot upoważniony sądownie, może obecnie podejmować decyzje majątkowe w byłej firmie Marcina P. Samochody i samolot to niejedyny majątek Amber Gold, który znaleźli funkcjonariusze ABW. Wcześniej odkryli oni też m.in. 57 kg złota, kilogram platyny, niespełna kilogram srebra oraz milion złotych w gotówce.

Do gdańskiej prokuratury wierzyciele złożyli już blisko tysiąc zawiadomień o podejrzeniu przestępstwa w sprawie Amber Gold. I wciąż zgłaszają się kolejne osoby, które czują się poszkodowane lub oszukane przez spółkę Marcina P. Roszczenia przekraczają już 65 mln zł. Prezesowi Amber Gold, Marcinowi P. prokuratura gdańska postawiła w zeszły piątek sześć zarzutów, w tym m.in. wykorzystanie fałszywych potwierdzeń przelewów na kwotę 50 mln zł, w trakcie rejestracji spółki przed sądem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Irena Majkowska.
  • Irena Majkowska.
  • 22.08.2012 22:52

Rak Dzisiaj 19:19
Tak odzyskano, nie śliń się człeku, tylko czytaj, słuchaj i bądź obiektywny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irena Majkowska.
  • Irena Majkowska.
  • 22.08.2012 22:49

....w tym luksusowe BMW X5 wartości ok. 265,5 tys. zł..........Proszę o konkrety i podanie źródła tej informacji, jest to kłamstwo i pisanie pod publiczkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sporo w naszym kraju było tych "drobnych ciułaczy"...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rak
  • Rak
  • 22.08.2012 19:19

A czy odzyskano pieniądze które wziął od Amber Gold Wajda na swój film o Wałęsie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 22.08.2012 17:43

Nierozważni klienci mogą liczyć na zwrot utopionych pieniędzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zerżnięty wzorzec z afery posła BONDY! Jakby to był jaki odlew! Wtedy to widziałem jak dzień i noc wywozili zboże z magazynu! A okazało się, że (38000000kg =) 38 tysięcy ton myszy zjadły! Czy ktoś pomyślał ile chleba ukręcili społeczeństwu?! Nawet byli tak bezczelni, że nie pofatygowali się o poszukanie "kozła ofiarnego"! Żadnemu z nich nie spadł nawet najmniejszy włosek z głowy! Tylko mówiąc delikatnie "s......................." i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.