Facebook Google+ Twitter

Znaleziono 250 kilogramowa bombę z czasów II wojny

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-09-20 01:46

17 września przy wykopach pod uzbrojenie nowego osiedla znaleziono niewypał z czasów ostatniej wojny światowej . Ten skarb, ważył 250 kilogramów i znajdował sie 50 metrów od zamieszkałego osiedla .


w Dortmundzie we wtorek o godzinie 17 nagle stanęły samochody policji , służb bezpieczeństwa medycyny , porządkowe na początku małej ulicy Röntgenstrase . Pod samym lasem nowoczesne nie duże osiedle i pełno ludzi wyległo z domów z pytaniem co sie stało ?
Policja tłumaczyła że będzie ewakuacja ludności do pobliskiej szkoły ponieważ przy pracach wykopowych pod uzbrojenie do nowych bloków odkryto bombę z czasów wojny i jest niebezpiecznie .

Ewakuowano o godz 20 około 500 mieszkańców . To jak to zrobiły służby niemieckie napawało zdumieniem . Wynoszono chorych, sprawdzano czy ktoś nie został , nikt nie mógł zostać nawet na własną odpowiedzialność . Mieszkańcy zabierali auta z parkingów Ludzie psy, koty, świnki morskie i wszyscy ruszyli do pobliskiej szkoły

Tam trzeba było się zarejestrować podać adres i nazwisko rodziny , w pomieszczeniach stał polowy mini szpital z salą ciszy dla chorych , pogotowie i służby ratownicze ,


Wnoszono na noszach obłożnie chorych wprowadzanych na wózkach inwalidzkich nawet z opaskami niewidomych Zdziwienie moje było ogromne jak mało wiedziałam o tej małej dzielnicy i mieszkańcach choć mieszkam tutaj kilka lat .

Przygotowane było picie dla dzieci i dla dorosłych kawa, herbaty wody mineralne, ciasteczka , poustawiane stały stoły i ławy pracownicy ochrony i służby zdrowia pracowali jak tryby jednej maszyny . Widać było że każdy wiedział co ma do zrobienia

.
Pewność i spokój żadnego chaosu nerwówki, profesjonalizm na sto procent .

Niektórym skoczyło ciśnienie, zapomnieli leków , mieli rozruszniki serca , to nie zaskoczyło ratowników .W pogotowiu stały wozy medyczne i strażackie poinformował przewodnik ewakuacji , obok szpital przygotowany na natychmiastową pomoc. Gdyby ktoś potrzebował a zapomniał przyjmowane codziennie leki to należy zaraz zgłosić , będą chorym dostarczone z zabezpieczających służb medycznych . Poinformował o akcji która może potrwać do godz 24 .i na ta okoliczność również służby przygotowano.

Bambe juz zabezpieczali saperzy jest wszystko dobrze , na bieżąco będzie informować wszystkich o rozwoju sytuacji .

Najwieksza frajdę miały dzieci biegały po tej dużej szkolnej hali przewracały sie bawiły i co raz dopytywali rodziców czy jeszcze nie musza iść spać. Mniejsze dzieci spały w stali przed hala palili papierosy i dyskutowali jak to będzie. Ekspertów było wielu, każdy miał jakaś informację o niewypałach, szczególnie panowie wiedzieli co i jak, kobiety słuchały z zaciekawieniem
Niemcy naprawdę dobrze przygotowani na wypadek wojny albo jakiegoś kataklizmu i ten niezawodny niemiecki porządek daje spokój poczucie bezpieczeństwa .

Jeden pan zaryzykował pójść w zakazany rejon zabrać swoje leki Chciał sie prześlizgnąć niepostrzeżenie . Tam kordony urzędu prorządowego zabezpieczali wejście i nie było mowy .

Poinformował nas ów pan o placu gdzie pracują saperzy tam tak oświetlono w tej chwili że można zobaczyć igłę .

Było juz ciemno około godz 21 pomyślałam, ha tak mocno doświetlone bo to nie lotnisko w Stoleńsku .

Przydałoby się nam od Niemów wiele jeszcze nauczyć .

Przed godzina 23 kierownik operacyjny poinformował- uwaga niewypał jest ju rozbrojony i możecie pastwo wracać do domów . Młode dziewczyny i chłopaki jeszcze krążyli na koło szkolnego podwórka dyskutując o czymś ważnym .

Wracałam do domu zmyślona , taki spektakl nie często sie wydarza i tyle można się dowiedzieć .

Najpopularniejsze hasła
Bull Camera ON Chwaszczyno ekologia energy Josh Hartnett katastrofa Smoleńska Kraków książka za recenzję kultura Łódź muzyka Off Plus Camera PiS Polska red regionalne zespoły artystyczne Strzelenka taniec walki w okolicach Chwaszczyna Warszawa wiosna wystawa wyzwanie XVI Małopolska Giełda Agroturystyczna i Targi Ogrodnicze
(stanislawa krystyna zdrodowska )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.